Velký obrat Kvitové, Pěrvakovou nakonec smetla kanárem

9. 8. 2012 8:00
Česká tenistka Petra Kvitová otočila na turnaji v Montrealu téměř ztracený duel s Ksenií Pěrvakovou.
Petra Kvitová musela po přechodu na tvrdý povrch svést tvrdou bitvu s Ksenií Pěrvakovou. | Foto: Reuters

Montreal - Tenistka Petra Kvitová v prvním utkání po olympijských hrách, kde vypadla ve čtvrtfinále, porazila v druhém kole turnaje v Montrealu 4:6, 7:6 a 6:0 Ksenii Pěrvakovou z Kazachstánu.

Pátá nasazená Kvitová nebyla po přechodu z londýnské trávy na tvrdý povrch daleko od vyřazení.

Po prohraném prvním setu ztratila v druhé sadě za stavu 5:5 servis a Pěrvaková podávala na vítězství v zápase. Česká favoritka si však v následujícím gamu vzala servis zpět a ve zbytku duelu už dominovala.

"Vím, že jsem nehrála nejlepší tenis a měla jsem co dělat, abych to otočila. Někdy vyhrajete, i když to nevypadá moc hezky," řekla Kvitová serveru WTA Tour. "Ve zkrácené hře jsem začala hrát lépe a trochu jsem se uvolnila. Už jsem tolik nechybovala a zdálo se mi, že je (Pěrvaková) trošku zraněná," pokračovala Kvitová.

Dvaasedmdesáté hráčce světa nedovolila Kvitová v tie-breaku ani jeden bod a jednadvacetileté soupeřce pak v třetím setu nadělila "kanára". Ve třetím kole se česká tenisová jednička utká s lepší z duelu Marion Bartoliová - Pcheng Šuaj.