Hvězdy světového skateboardingu míří do Berouna na jubilejní 10. ročník GrandPrix

Sport Sport
17. 6. 2019 20:45
Když v Berouně se závody začínali, šlo o malou akci pro několik nadšenců. O tomto víkendu se ale na místní GrandPrix sjede světová elita. A dost možná mezi závodníky bude k vidění i první olympijský šampion ve skateboardingu, jenž se příští rok vůbec poprvé v historii představí na letních olympijských hrách, které hostí japonské Tokio.
I hvězdy typu Matiase Dell Olia přilákaly minulý rok do skateparku v Berouně na šest tisíc diváků.
I hvězdy typu Matiase Dell Olia přilákaly minulý rok do skateparku v Berouně na šest tisíc diváků. | Foto: GP Beroun

První ročník GrandPrix Beroun se konal v roce 2010 při příležitosti slavnostního otevření nejmodernějšího betonového skateparku v České republice. Od té doby se celá akce mnohonásobně zvětšila a prošla řadou změn.

V roce 2015 se závod stal oficiální zastávkou série Světového poháru ve skateboardingu (WCS) a od roku 2018 je oficiálním závodem prestižní globální série TheBoardr.

I díky tomu se letos v Berouně představí ty největší hvězdy současného skateboardingu. Včetně těch, které patrně budou za rok v Tokiu usilovat o olympijské medaile.

Mezi závodníky z bezmála dvou desítek zemí a doslova z celého světa nebudou chybět hvězdy a držitelé zlatých medailí z prestižních X-Games, nebo vítězů závodů Světového poháru.

"GrandPrix Beroun je jedinou akcí svého druhu, kterou přenáší přímo Česká televize. Tento rok bychom rádi opět uspořádali závod, jenž naplní představy i těch nejnáročnějších jezdců a diváků," říká Tomáš Vintr, zakladatel závodu, který je zároveň členem a jezdcem české skateboardové reprezentace.

Program GrandPrix začíná už v pátek oficiálními tréninky, to hlavní ale přijde v sobotu. Závod kategorie Pro, jenž startuje ve 12:30, pojede 15 nejlepších pozvaných závodníků, které doplní pět držitelů divokých karet z Česka a pět jezdců, kteří se probojují amatérskou kvalifikací. Mezi sebou si ti nejlepší rozdělí 400 000 korun na prize money.

Doprovodný program v podobě hudebního festivalu se koná přímo v přilehlém areálu u skateboardového parku nedaleko berounského vlakového nádraží. Na hudebním pódiu vystoupí hvězdy českého hudebního nebe jako například Kapitán Demo, DJové Akvamen a Luckyboy, nebo slovenská hudební star Ego. Hudební festival je nedílnou součástí celé akce a začíná ihned po skončení skateboardového mistrovství, v 19:00 hodin.

Potvrzení zahraniční jezdci (top 6): Dave Bachinsky (USA), Greg Lutzka (USA), Micky Papa (Kanada, Alex Mizurov (Německo), Jonathan JJP (Francie), Sierra Fellers (USA)

 

Právě se děje

Další zprávy