Hvězdy světového skateboardingu míří do Berouna na jubilejní 10. ročník GrandPrix

Sport Sport
17. 6. 2019 20:45
Když v Berouně se závody začínali, šlo o malou akci pro několik nadšenců. O tomto víkendu se ale na místní GrandPrix sjede světová elita. A dost možná mezi závodníky bude k vidění i první olympijský šampion ve skateboardingu, jenž se příští rok vůbec poprvé v historii představí na letních olympijských hrách, které hostí japonské Tokio.
I hvězdy typu Matiase Dell Olia přilákaly minulý rok do skateparku v Berouně na šest tisíc diváků.
I hvězdy typu Matiase Dell Olia přilákaly minulý rok do skateparku v Berouně na šest tisíc diváků. | Foto: GP Beroun

První ročník GrandPrix Beroun se konal v roce 2010 při příležitosti slavnostního otevření nejmodernějšího betonového skateparku v České republice. Od té doby se celá akce mnohonásobně zvětšila a prošla řadou změn.

V roce 2015 se závod stal oficiální zastávkou série Světového poháru ve skateboardingu (WCS) a od roku 2018 je oficiálním závodem prestižní globální série TheBoardr.

I díky tomu se letos v Berouně představí ty největší hvězdy současného skateboardingu. Včetně těch, které patrně budou za rok v Tokiu usilovat o olympijské medaile.

Mezi závodníky z bezmála dvou desítek zemí a doslova z celého světa nebudou chybět hvězdy a držitelé zlatých medailí z prestižních X-Games, nebo vítězů závodů Světového poháru.

"GrandPrix Beroun je jedinou akcí svého druhu, kterou přenáší přímo Česká televize. Tento rok bychom rádi opět uspořádali závod, jenž naplní představy i těch nejnáročnějších jezdců a diváků," říká Tomáš Vintr, zakladatel závodu, který je zároveň členem a jezdcem české skateboardové reprezentace.

Program GrandPrix začíná už v pátek oficiálními tréninky, to hlavní ale přijde v sobotu. Závod kategorie Pro, jenž startuje ve 12:30, pojede 15 nejlepších pozvaných závodníků, které doplní pět držitelů divokých karet z Česka a pět jezdců, kteří se probojují amatérskou kvalifikací. Mezi sebou si ti nejlepší rozdělí 400 000 korun na prize money.

Doprovodný program v podobě hudebního festivalu se koná přímo v přilehlém areálu u skateboardového parku nedaleko berounského vlakového nádraží. Na hudebním pódiu vystoupí hvězdy českého hudebního nebe jako například Kapitán Demo, DJové Akvamen a Luckyboy, nebo slovenská hudební star Ego. Hudební festival je nedílnou součástí celé akce a začíná ihned po skončení skateboardového mistrovství, v 19:00 hodin.

Potvrzení zahraniční jezdci (top 6): Dave Bachinsky (USA), Greg Lutzka (USA), Micky Papa (Kanada, Alex Mizurov (Německo), Jonathan JJP (Francie), Sierra Fellers (USA)

 

Právě se děje

před 16 minutami

Provozovatel Zásilkovny koupil komunitní službu Zavezu

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, získala 100procentní podíl v komunitní kurýrní službě Zavezu.cz. Cenu firma nesdělila.

Služba Zavezu.cz funguje od roku 2016 a loni měla tržby 346 milionů korun. Propojuje lidi, kteří někam jedou, s těmi, kteří potřebují něco převézt. Využívají ji desítky tisíc lidí. "Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu. Jsem moc ráda, že v týmu zůstává zakladatel Zavezu David Pertl, se kterým budeme projekt dále rozvíjet," uvedla spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy