Hvězdy golfu v létě znovu v Česku. Přijede vítěz Masters Willet, pořadatelé jednají o Elsovi

Michal Šenk Michal Šenk
16. 4. 2018 15:52
Pořadatelé doufají, že se na hřišti Albatross konečně prosadí i nějaký domácí golfista.
Danny Willett si předloni oblékl prestižní zelené sako pro vítěze Masters. V létě se představí v Česku.
Danny Willett si předloni oblékl prestižní zelené sako pro vítěze Masters. V létě se představí v Česku. | Foto: Reuters

Praha - Jednou z hlavních hvězd golfového D+D REAL Czech Masters bude předloňský vítěz turnaje Masters Angličan Danny Willet. Na hřišti Albatross u Prahy se pátý ročník nejlepšího českého golfového turnaje odehraje v termínu 23. - 26. srpna. 

Opět přijede někdejší světová jednička Angličan Lee Westwood a příslib dal znovu Němec Martin Kaymer, který v minulosti také vládl žebříčku a vyhrál dva majory. Dorazí také excentrický hráč John Daly. 

A to nemusí být vše. Pořadatelská firma Petra Dědka Relmost na tuzemskou zastávku European Tour s dotací přes milion eur láká další bývalou světovou jedničku, Jihoafričana Ernieho Else.

Zároveň je turnaj jednou z posledních možností pro hráče, jak se ukázat a kvalifikovat na letošní Ryder Cup. Dají se tedy na poslední chvíli čekat přihlášky dalších zvučných jmen. 

"Jsme dál připraveni zvát hvězdy světového golfu. Vyplatí se to kvůli popularizaci turnaje a golfu. Přiznám se, že jsem věřil, že to po pár letech nebude tolik potřeba, že budeme mít domácí golfovou hvězdu, ale to se zatím neděje," uvedl Dědek. Loni nikdo z 16 českých golfistů v turnaji neprošel cutem do finálových kol. 

"Určitá jednání jsme vedli i například s Miguelem Ángelem Jiménezem nebo Vijayem Singhem," doplnil Dědek s tím, že v těchto případech to zatím nedopadlo, ale může být založeno na příští ročníky. 

Promotérskou licenci na turnaj European Tour má Relmost do roku 2023. Rozpočet každého ročníku se pohybuje od 80 do 100 milionů korun. Přímý televizní přenos z turnaje obstará kanál Nova Action.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy