Hvězdný tým Miami je opět ve finále NBA. Vyzve Oklahomu

10. 6. 2012 9:07
James, Wade a Bosh zaznamenali dohromady 73 bodů
LeBron James střílí přes Brandona Basse z Bostonu.
LeBron James střílí přes Brandona Basse z Bostonu. | Foto: Reuters

Miami - Basketbalisté Miami vyhráli rozhodující sedmý zápas nad Bostonem na domácí půdě 101:88 a po roce si opět zahrají o titul v NBA. Ve finále je čeká Oklahoma. První duel se uskuteční v úterý v Oklahomě, série se hraje na čtyři vítězství.

Miami v čele s LeBronem Jamesem předvedlo v posledním duelu s Bostonem skvělý závěr. Ačkoli Celtics vyšla lépe první půle a v poločase vedli o sedm bodů, floridský celek se neustále dotahoval a před poslední čtvrtinou už bylo skóre vyrovnané (73:73). Boston ještě osm minut před koncem šel po trojce Raye Allena do vedení 82:81, jenže pak se domácí Heat definitivně rozjeli a zbytek zápasu vyhráli 20:6.

Zářilo hvězdné trio James, Wade, Bosh

"Přestali jsme se pohybovat a zůstávali jen na jedné straně. Oni začali běhat do protiútoků a my už se znovu nenastartovali," litoval Allen.

Hvězdné trio Miami James, Dwyane Wade a Chris Bosh se postaralo o plných 73 bodů. James byl s 31 body nejlepším střelcem a přidal 12 doskoků, Wade nastřílel 23 a Bosh 19 bodů. Všichni společně dali posledních 30 bodů svého týmu.

"Takhle by mělo vypadat finále Východní konference hrané na sedm zápasů. Bylo dobré vidět, jak se náš tým semknul v tak vypjaté sérii," pochvaloval si trenér Miami Erik Spoelstra.

Celtics se nemohli opřít o náhradníky

Bostonu nestačil skvělý výkon Rajona Ronda, který zaznamenal triple double za 22 bodů, 14 asistencí a deset doskoků. Paul Pierce přidal 19 bodů. O všechny body Celtics s výjimkou jediného koše se postarala základní pětka, výkyvy ve výkonech náhradníků trápil Boston po celou sezonu.

Miami postoupilo do finále NBA podruhé za sebou, loni podlehlo Dallasu 2:4. Z ligového titulu se radovalo naposledy v roce 2006.