Hvězdný souboj. Čtvrtkaři Maslákovi se na Zlaté tretře postaví olympijský vítěz

ČTK ČTK
6. 4. 2017 14:14
Na atletickou Zlatou tretru v Ostravě přijede světový rekordman a olympijský vítěz v běhu na 400 metrů Wayde van Niekerk. Čtyřiadvacetiletý Jihoafričan poběží závod na 300 metrů, kde bude startovat i český rekordman Pavel Maslák.
Wayde van Niekerk
Wayde van Niekerk | Foto: Reuters

Ostrava - Čtyřiadvacetiletý Wayde van Niekerk v olympijském finále v Riu z osmé dráhy předčil všechny soupeře a časem 43,03 vylepšil o 15 setin sekundy světový rekord Američana Michaela Johnsona. Na Zlaté tretře startoval již v roce 2013, kdy jako nadějný atlet doběhl na čtvrtce druhý za olympijským vítězem z Londýna Kirani Jamesem z Grenady.

Tentokrát si vyzkouší o sto metrů kratší trať. Loni v Kingstonu na ní časem 31,03 překonal africký rekord. "Považuju 300 metrů za skvělou disciplínu pro posouzení své formy v náročné sezoně. Zároveň získám informaci, kde se nacházím v souvislosti s možnými výkony na 200 a 400 metrů. Očekávám skvělý běh a je jasné, že se pokusím o co nejrychlejší čas," vzkázal prostřednictvím pořadatelů Van Niekerk.

Rekord Zlaté tretry v běhu na 300 metrů drží časem 30,97 Usain Bolt, světový rekord Michaela Johnsona na této netradiční trati má hodnotu 30,85.

Kladivem bude na Zlaté tretře znovu házet dvojnásobná olympijská vítězka a světová rekordmanka Polka Anita Wlodarczyková. Letos to bude její devátý start na Zlaté tretře, od roku 2008 chyběla jen jednou. Kladivářská soutěž se bude tradičně konat den před hlavním mítinkem, takže tentokrát 27. června.

Již dříve oznámil účast na Zlaté tretře britský vytrvalec Mo Farah. Čtyřnásobný olympijský vítěz poběží v Ostravě závod na 10.000 metrů. Podle organizátorů se bude snažit o čas na úrovni dosavadního rekordu mítinku, který výkonem 26:20,31 drží od roku 2004 Etiopan Kenenisa Bekele.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy