Hvězdný souboj. Čtvrtkaři Maslákovi se na Zlaté tretře postaví olympijský vítěz

ČTK ČTK
6. 4. 2017 14:14
Na atletickou Zlatou tretru v Ostravě přijede světový rekordman a olympijský vítěz v běhu na 400 metrů Wayde van Niekerk. Čtyřiadvacetiletý Jihoafričan poběží závod na 300 metrů, kde bude startovat i český rekordman Pavel Maslák.
Wayde van Niekerk
Wayde van Niekerk | Foto: Reuters

Ostrava - Čtyřiadvacetiletý Wayde van Niekerk v olympijském finále v Riu z osmé dráhy předčil všechny soupeře a časem 43,03 vylepšil o 15 setin sekundy světový rekord Američana Michaela Johnsona. Na Zlaté tretře startoval již v roce 2013, kdy jako nadějný atlet doběhl na čtvrtce druhý za olympijským vítězem z Londýna Kirani Jamesem z Grenady.

Tentokrát si vyzkouší o sto metrů kratší trať. Loni v Kingstonu na ní časem 31,03 překonal africký rekord. "Považuju 300 metrů za skvělou disciplínu pro posouzení své formy v náročné sezoně. Zároveň získám informaci, kde se nacházím v souvislosti s možnými výkony na 200 a 400 metrů. Očekávám skvělý běh a je jasné, že se pokusím o co nejrychlejší čas," vzkázal prostřednictvím pořadatelů Van Niekerk.

Rekord Zlaté tretry v běhu na 300 metrů drží časem 30,97 Usain Bolt, světový rekord Michaela Johnsona na této netradiční trati má hodnotu 30,85.

Kladivem bude na Zlaté tretře znovu házet dvojnásobná olympijská vítězka a světová rekordmanka Polka Anita Wlodarczyková. Letos to bude její devátý start na Zlaté tretře, od roku 2008 chyběla jen jednou. Kladivářská soutěž se bude tradičně konat den před hlavním mítinkem, takže tentokrát 27. června.

Již dříve oznámil účast na Zlaté tretře britský vytrvalec Mo Farah. Čtyřnásobný olympijský vítěz poběží v Ostravě závod na 10.000 metrů. Podle organizátorů se bude snažit o čas na úrovni dosavadního rekordu mítinku, který výkonem 26:20,31 drží od roku 2004 Etiopan Kenenisa Bekele.

 

Právě se děje

před 42 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy