Hvězdný Lin dá Harvardu milion dolarů na opravu basketbalové haly

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 10. 2016 11:34
Hvězda NBA Jeremy Lin se rozhodl věnovat milion dolarů Harvardově univerzitě na rekonstrukci univerzitní basketbalové haly. Část peněz poslouží jako finanční podpora studentům. Osmadvacetiletý rozehrávač Brooklyn Nets, s kterými v létě podepsal tříletou smlouvu na 36 milionů dolarů, na prestižní škole studoval v letech 2006 až 2010. Podle jeho slov ho Harvard výborně připravil na to, aby uspěl na palubovce i v běžném životě. Proto se rozhodl pomoci svým následovníkům, aby měli stejnou šanci. Hala Harvardovy univerzity je z roku 1926 a je druhou nejstarší arénou, v které se hrají vysokoškolské basketbalové zápasy. Původně sloužila atletům a baseballistům.
Jeremy Lin.
Jeremy Lin. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy