Hvězdný James prožil jeden ze svých nejhorších zápasů v NBA, připsal si rekordně špatnou bilanci

9. 1. 2018 9:14
LeBron James měl při prohře Clevelandu v Minnesotě při účasti na palubovce bilanci minus 39 bodů.
LeBronu Jamesovi nešla proti Minnesotě ani obrana, přestože se takto snažil stínovat Taje Gibsona | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu prohráli v NBA na palubovce Minnesoty 99:127. Jeden z nejhorších zápasů v soutěži prožil LeBron James, kterého dobře bránil Jimmy Butler. Finalistům minulého ročníku se nedařilo v útoku ani obraně, když dovolili hráčům Timberwolves nastřílet už v prvním poločase 69 bodů.

"Defenzivu musíme zlepšit," povzdechl si kouč Clevelandu Tyronn Lue. Hlavní hvězda jeho týmu LeBron James v Minnesotě prohrál po sérii 13 zápasů a po téměř 13 letech. James proměnil polovinu z osmi střel a zůstal na 10 bodech. K nim přidal osm doskoků a pět asistencí, v kolonce plus minus účasti na palubovce měl -39, což je nejhorší číslo v jeho kariéře.

"Vyhrál jsem zápasy, ve kterých jsem v téhle statistice taky neválel, tak proč by mě to mělo zajímat?" uvedl trojnásobný šampion NBA. James nebyl jediný, komu utkání nevyšlo. Cleveland prohrál pošesté z posledních devíti zápasů i proto, že tři další členové základní pětky Kevin Love, J. R. Smith a Isaiah Thomas v prvním poločase netrefili ani jednu z 18 střel z pole.

Domácí po třech čtvrtinách vedli o 41 bodů a v poslední části mohl trenér Tom Thibodeau šetřit své nejlepší hráče. I tak dal Andrew Wiggins 25 bodů, Butler zaznamenal kromě 21 bodů také devět asistencí a osm doskoků. "Hráli jsme tak, jak bychom před svými fanoušky měli. Jsme opravdu dobrý tým. Oni ale minuli tolik střel, co normálně dávají, uvědomujeme si to," brzdil euforii Butler. Hráč, který přišel do Minnesoty v létě z Chicaga, si připsal sedmé vítězství nad Clevelandem za sebou.

Pivot Minnesoty Karl-Anthony Towns se postaral o 19 bodů a 12 doskoků, jeho podkošový spoluhráč Taj Gibson pomohl 16 body a 13 doskoky. Právě pod košem Timberwolves dominovali, když soupeře přeskákali na doskoky 56-37.

Druhý tým tabulky Východní konference Toronto zvítězilo v Brooklynu 114:113 po prodloužení, a to hlavně zásluhou autora 35 bodů DeMara DeRozana a Kylea Lowryho, který k 18 bodům jedenáctkrát asistoval. Nets nebylo nic platných 31 bodů a osm asistencí Spencera Dinwiddieho.

Druhý celek Západní konference Houston po dvou porážkách zabral a z Chicaga si odvezl výhru 116:107. Shodně 24 body se pod vítězství podepsali Chris Paul a Eric Gordon.

Nezaváhal ani lídr NBA Golden State, který si poradil s Denverem 124:114. Stephen Curry nastřílel 32 bodů a měl devět asistencí. Draymond Green připojil 23 bodů a 10 asistencí. San Antonio dovedl k výhře 107:100 v Sacramentu LaMarcus Aldridge s 31 body a 12 doskoky.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Toronto 113:114 po prodl., Chicago - Houston 107:116, Golden State - Denver 124:114, Indiana - Milwaukee 109:96, LA Clippers - Atlanta 108:107, Minnesota - Cleveland 127:99, New Orleans - Detroit 112:109, Sacramento - San Antonio 100:107.