Hvězdný Cleveland vyhrál potřetí v řadě a už je v plusu

30. 11. 2014 9:29
Basketbalisté Clevelandu zvítězili v sobotním zápase NBA nad Indianou 109:97 a po třetí výhře za sebou mají opět kladnou bilanci - osm vítězství a sedm porážek.
LeBron James střílí v zápase proti Indianě
LeBron James střílí v zápase proti Indianě | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu zvítězili v sobotním zápase NBA nad Indianou 109:97 a po třetí výhře za sebou mají opět kladnou bilanci - osm vítězství a sedm porážek. Bez vítězství zůstává i po šestnáctém utkání Philadelphia, která dlouho bojovala s favorizovaným Dallasem, ale nakonec podlehla 103:110.

V Clevelandu se od začátku sezony mluví o větším zapojení Kevina Lovea do ofenzivy a tentokrát se mu to podařilo. Bývalá hvězda Minnesoty nastřílela svůj letošní průměr 16 bodů už v první čtvrtině a Cavaliers si vybudovali devatenáctibodový náskok. Indiana sice zabojovala a snížila na poločasový tříbodový rozdíl, ale LeBron James zaznamenal 11 bodů v rozhodující třetí čtvrtině a závěr se už jen dohrával.

Love se dostal na své letošní maximum 28 bodů, k nimž přidal 10 doskoků. "Konečně jsem se při zápase cítil dobře. Neřekl bych, že jsem prolomil nějaké trápení, ale konečně jsem byl v útoku efektivní, hlavně v první čtvrtině," okomentoval zápas Love. David West, který se teprve dostává v dresu Indiany do formy po zranění, vedl střelecky hosty s 14 body.

Washington udolal New Orleans

Washington potvrdil pozici druhého nejlepšího týmu Východní konference a zdolal v těsném zápase New Orleans 83:80. Pelicans celou dobu prohrávali, ale drželi se v kontaktu. Vedli pouze jednou - tři minuty před koncem 77:76. Paul Pierce ale odpověděl pěti body v řadě a Tyreke Evans v posledních sekundách neuspěl při pokusu vyrovnat trojkou. New Orleansu nepomohli ani výkon Anthonyho Davise, který nastřílel 30 bodů a přidal 13 doskoků.

Philadelphia dostala 13. listopadu od Dallasu výprask o 53 bodů. Tentokrát byl zápas o hodně těsnější, ale výsledek stejný. Po třech čtvrtinách byl rozdíl pouhých šest bodů, ale Mavericks ovládli vstup do poslední čtvrtiny a nikdy nedovolili Sixers reálně ohrozit jejich vítězství. Za Dallas, který šetřil Dirka Nowitzkého, zaznamenal Tyson Chandler 20 bodů a 13 doskoků. Philadelphii nestačil triple double mladíka Michaela Cartera-Williamse za 18 bodů, 16 asistencí a 10 doskoků.

Sixers překonali 42 let starý klubový negativní rekord a blíží se nejhoršímu vstupu do sezony v historii NBA, který předvedli v ročníku 2009/10 New Jersey Nets, když prohráli úvodních 18 utkání. "Já jsem v pohodě a nechci, aby se hráči zajímali o nějaký rekord. Musíme držet pohromadě a ta výhra přijde. Mám ke svým hráčům velký respekt, že bojují a nevzdávají se," řekl trenér Philadelphie Brett Brown.

Výsledky NBA:

Atlanta - Charlotte 105:75, Cleveland - Indiana 109:97, Milwaukee - Houston 103:117, Philadelphia - Dallas 103:110, Utah - LA Clippers 96:112, Washington - New Orleans 83:80.

Utah 17 5 12 29,4
5. Minnesota 14 4 10 28,6