Hvězdné Miami vyřadilo Boston a je ve finále konference

12. 5. 2011 9:34
Po Lakers tak vypadl i druhý finalista loňské NBA
LeBron James a Dwyane Wade zařídili Miami postup do semifinále NBA.
LeBron James a Dwyane Wade zařídili Miami postup do semifinále NBA. | Foto: Reuters

Miami - Dva lonští finalisté nejlepší basketbalové soutěže světa, zámořské NBA, už jsou ze hry venku. Po obhájcích titulu Los Angeles Lakers vypadli také Boston Celtics.

Tým kolem Raye Allena nestačil v sérii na favorizované Miami Heat, v pátém utkání prohrál 97:87 a celkově 4:1 na zápasy.

Basketbalisté Miami se tak stali prvními finalisty play off Východní konference NBA.

Nejužitečnější už není LeBron. Novým králem je Rose
Memphis v play off NBA senzačně vyřadil San Antonio

A opět jim k tomu pomohlo hvězdné trio Dwyane Wade, LeBron James a Chris Bosh, které v nastřílených bodech smetlo silnou trojici Bostonu - Allen, Pierce, Garnett - 81:45.

"Ti dva, Wade a James, jsou monstra. Když se oni začnou trefovat, je velmi těžké Miami porazit," měl po zápase jasno trenér Celtics Don Rivers.

Jeho tým dlouho držel své naděje na prodloužení série, Miami drželo s Bostonem krok jen díky Wadeovi. Ještě v poslední čtvrtině vedl Boston o 87:81, v posledních čtyřech minutách ale jeho hráči nedali ani bod a zbytek zápasu prohráli drtivě 0:16.

V koncovce zářil především James, který celkem nastřílel 33 bodů. Ještě o bod více měl na svém kontě Wade, který k tomu doskočil deset míčů.

Miami teď čeká, zda jeho soupeřem bude Chicago, nebo Atlanta. Bulls zatím vedou 3:2 na zápasy.

V Západní konferenci je blízko ligovému semifinále Oklamoha, která vede nad Memphisem 3:2 na zápasy. Vítěz se v konferenčním finále střetne s Dallasem Mavericks.