Bojovník Krpálek i favorit Ondra. Češi budou tahat olympijské kovy z pekelné výhně

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 7. 2021 6:12
Projděte si, které vrcholy olympijských her vás čekají a kdy Češi zaútočí na medaile.

Pekelná výheň a dny nejistoty

Olympijská vesnice
Olympijská vesnice | Foto: ČOV

Nadcházející hry budou hodně jiné, ať pro samotné sportovce na místě, ale i pro diváky u televizních obrazovek. 

Kvůli covidovým opatřením budou úplně bez diváků. Sportovci, stejně tak organizátoři a pracovníci médií žijí v bublině, aby se eliminovalo riziko nákazy. Olympionici jsou denně testovaní, kdo má pozitivní výsledek, putuje do izolace a nemůže závodit.

Kvůli tomu tak nikdo neví dne ani hodiny, jak bude startovní pole té či oné disciplíny nakonec vypadat.

A pak je tu všudypřítomné vedro a vlhko. Podle předpovědi budou teploty šplhat ke čtyřicítce a obrovská vlhkost bude připomínat prádelnu. Podle dat Mezinárodního olympijského výboru půjde o nejteplejší hry v historii. Blíží se jim snad jen Athény z roku 2004, kde dosahovala teplota v průměru 33 stupňů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy