Nohejbal hlavou dolů, volejbal v hidžábu či podivné sporty. To jsou hry á la Asie

Nohejbal hlavou dolů, volejbal v hidžábu či podivné sporty. To jsou hry á la Asie
Protože mezi zúčastněnými státy je i jedna z nejlidnatějších muslimských zemí Indonésie, objevují se některé sportovkyně v tradičním hidžábu.
Sepak takraw - svérázná obdoba nohejbalu, při níž hráči létají vzduchem a nohy si dají skoro za hlavu - je jedním z 56 medailových sportů na programu her.
Zástupci 11 zemí z regionu bojují také v pencak silatu, což je jen jeden z místních bojových sportů.
Dalšími jsou sambo...
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
9. 12. 2019 6:26
Prohlédněte si snímky netradičních i známých olympijských sportů, které jsou součástí právě probíhajících her Jihovýchodní Asie.
 

Právě se děje

před 1 minutou

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli Tipsport ligu

Zimní Tipsport ligu vyhráli fotbalisté Mladé Boleslavi. V dnešním finále závěrečného turnaje na Maltě porazili obhájce prvenství z druholigového Brna, když o druhém triumfu v historii rozhodli 4:3 v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době skončil zápas 1:1.

Boleslav nastoupila bez záložníka Marka Matějovského, který si v sobotním semifinále s Dunajskou Stredou přetrhnul achilovku a čeká ho několikaměsíční pauza. Ale i bez zkušeného záložníka se v nastavení prvního poločasu ujali vedení zásluhou Tomáše Wágnera.

Brno však po přestávce vyrovnalo díky brance Adama Fouska a o vítězi musely rozhodnout penalty. V nich Mladá Boleslav uspěla 4:3 a zimní turnaj vyhrála podruhé. Poprvé středočeský celek v Tipsport lize zvítězil v roce 2017. Zbrojovka naopak promarnila šanci získat třetí triumf za sebou.

Také utkání o třetí místo musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých Ostrava nestačila na Dunajskou Stredu. Baník prohrával od 56. minuty po brance Erica Davise, o vyrovnání se postaral střídající Tomáš Smola. V penaltách pak Slezané prohráli 4:5.

Další zprávy