Hradecká po šesté v řadě neprošla přes druhé kolo

22. 7. 2015 14:18
Pátá nasazená tenistka nestačila na Polonu Hercogovou ze Slovinska a prohrála 3:6, 2:6.
Lucie Hradecká
Lucie Hradecká | Foto: Reuters

Bad Gastein - Lucie Hradecká, Klára Koukalová a Denisa Allertová vypadly na tenisovém turnaji v Bad Gasteinu ve druhém kole. Pátá nasazená Hradecká nestačila na Polonu Hercogovou ze Slovinska a prohrála 3:6, 2:6, S Allertovou si téměř stejným výsledkem 6:2, 6:3 snadno poradila Němka Annika Becková.

Hradecká neprošla na okruhu WTA přes druhé kolo ve dvouhře na šestém turnaji za sebou. Naposledy uhrála alespoň dva zápasy v hlavní soutěži na přelomu dubna a května v Praze, kde nakonec došla až do finále.

S Hercogovou se třicetiletá Hradecká utkala potřetí v kariéře a poprvé na ni nestačila. Rodačka z Mariboru vyhrála za hodinu a osm minut a oplatila české fedcupové reprezentantce porážku z druhého kola letošního Australian Open.

Dvadvacetiletá Allertová ani ve druhém vzájemném zápase neuhrála s o rok mladší Beckovou ani set a vedla si jen o něco lépe než vloni v Lucemburku, kde proti německé soupeřce získala jediný game. Dnes celkem šestkrát ztratila vlastní podání, sama využila jen dva brejky a za hodinu a devět minut bylo po zápase.

Pouhých 50 minut dokázala vzdorovat třiatřicetiletá Koukalová turnajové dvojce Samantě Stosurově z Austrálie. Prohrála drtivě 1:6 a 0:6, přitom k takovému výsledku směřoval už její první zápas na tamní antuce. V pondělním duelu s Annou-Lenou Friedsamovou prohrávala 1:6 a 0:4, když soupeřka špatně došlápla a s vážným zraněním kotníku musela vzdát.

Tenisový turnaj žen v Bad Gasteinu (antuka, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

A.K. Schmiedlová (7-SR) - Mayrová-Achleitnerová (Rak.) 3:6, 6:2, 6:0, Larssonová (Švéd.) - Vögeleová (Švýc.) 6:2, 6:2.

2. kolo:

Hercogová (Slovin.) - Hradecká(5-ČR) 6:3, 6:2, Becková (Něm.) - Allertová (ČR) 6:2, 6:3, Stosurová (2-Austr.) - Koukalová (ČR) 6:1, 6:0, Koviničová (Č. Hora) - Hogenkampová (Niz.) 6:3, 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo:

Becková, Paszeková (Něm./Rak.) - Husárová, Siniaková (4-SR/ČR) bez boje, Klepačová, Kruničová (3-Slovin./Srb.) - Krejčíková, Schuursová (ČR/Niz.) 6:2, 3:6, 10:3