Hráčky USK prohrály v Polsku a zkomplikovaly si situaci

16. 12. 2009 20:36
Gorzów - ZVVZ USK Praha 87:72
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Attila Racek

Gorzów - Basketbalistky USK Praha si komplikují boj o postup v Evropské lize. Na hřišti polského Gorzówa ve středu podlehly 72:87 a tabulka skupiny C se dva zápasy před koncem ještě více vyrovnala.

Na dosud druhé Pražanky se bodově dotáhly Košice, s kterými se USK střetne v dalším zápase 13. ledna.

Vysokoškolačky opět doplatily na bídný úvod. Ztrácely míče, netrefovaly koš a za 152 sekund už prohrávaly o devět bodů. Domácím hodně pomohly hned tři trojky na úvod. Pak se ovšem Pražanky zvedly a začaly pozvolna dotahovat. Ve 12. minutě Maltsiová vyrovnala na 30:30, jenže pak začaly domácím znovu vycházet i těžké střely a trojky, což je vrátilo do vedení.

USK po celý zápas zaostával především v přesnosti zakončení a na doskoku, což jej trápilo už v předchozích zápasech. Náskok domácích pozvolna narůstal a v polovině třetí části už byl dokonce třináctibodový. Stále indisponovaná Kiretaová ještě jednou zavelela k náporu, který ale Gorzów těsně před koncem čtvrtiny odrazil a pak opět zvyšoval své vedení.

Poslední naděje pro tým trenéra Lubora Blažka svitla 144 sekund před koncem. Polky se brzy vyfaulovaly a jeho celek zejména díky trestným hodům stáhl na šest bodů a mohl dál útočit. Whalenová však vzápětí ztratila míč a domácí hráčky to z brejku potrestaly.

Gorzów tím definitivně získal kontrolu nad zápasem a v závěru využil zoufalé snahy hostů k výraznému navýšení rozdílu. Díky výsledkům ostatních zápasů se skupina ještě více zamotala. USK s Košicemi mají 12 bodů, další trojice týmů ztrácí pouze bod.

Utkání 8. kola skupiny C Evropské ligy basketbalistek:

Gorzów - ZVVZ USK Praha 87:72 (28:24, 48:41, 67:61)
Nejvíce bodů:
Richardsová 25, Žurowská 21, Spencerová 15 - Whalenová 15, Kiretaová 12, LeDreánová, Maltsiová a Tamaneová po 10. Trestné hody: 18/14 - 15/14. Fauly: 16:16. Trojky: 9:4.