Hráči Golden State udolali Boston a mají desáté vítězství v řadě

27. 1. 2019 8:14
Basketbalisté Golden State vyhráli v NBA podesáté za sebou. Obhájci titulu zvládli koncovku na hřišti Bostonu a zvítězili 115:111. Dostali se už na druhé místo v soutěži za Milwaukee. V Západní konferenci jim stále na paty šlape Denver, který doma porazil Philadelphii 126:110.
NBA: Golden State Warriors vs. Boston Celtics
NBA: Golden State Warriors vs. Boston Celtics | Foto: Reuters

Utkání v Bostonu přineslo 21 změn ve vedení a ani jeden tým neměl k dobru víc než devět bodů. Celtics minutu před koncem po trojce Marcuse Smarta srovnali na 111:111. Jenže pak Klay Thompson trestnými hody zařídil Warriors vedení, zatímco Boston své čtyři závěrečné střely neproměnil. Navíc dovolil Draymondu Greenovi po jeho dvou neproměněných trestných hodech doskočit míč a Stephen Curry tak mohl vítězství potvrdit.

"Tuhle výhru proti silnému soupeři jsme potřebovali. Potřebujeme podobné výzvy a hrát zápasy, které mohou skončit všelijak," řekl trenér Steve Kerr, kterému se povedlo nejrychleji ze všech koučů v historii nasbírat 300 vítězství. Stačilo mu na to 377 zápasů. Předchozí rekordman Pat Riley na to potřeboval 416 utkání.

Nejlepším střelcem zápasu i celého hracího dne byl s 33 body Kevin Durant, Curry dal 24 bodů a Thompson 21. Boston, který přišel o domácí sérii deseti výher, táhl Kyrie Irving s 32 body a 10 asistencemi. Al Horford měl 22 bodů a 13 doskoků.

Do sestavy Denveru se po jednozápasovém trestu za to, že při strkanici pod košem opustil lavičku, vrátil srbský pivot Nikola Jokič a zaznamenal sedmý triple double v sezoně. Nasbírat 32 bodů, 18 doskoků a 10 asistencí mu usnadnilo, že Philadelphii chyběl jiný dominantní pivot Joel Embiid, který dostal krátké volno. Sixers neměli k dispozici ani Jimmyho Butlera.

"Joker (Jokič) se vrátil výkonem, jaký jsme potřebovali. Byl klíčovou postavou našeho útoku a potvrdil, že je to hráč All Star," řekl trenér Denveru Michael Malone. "Díky bohu, že hraje v našem dresu," dodal.

Svůj první triple double zaznamenal C.J. McCollum, který 28 body, 10 doskoky a 10 asistencemi pomohl Portlandu k výhře nad Atlantou 120:111 i přes absenci hlavní hvězdy týmu Damiana Lillarda. Za Atlantu dal nováček Trae Young 30 bodů. Ještě sedm minut před koncem byl rozdíl ve skóre jediný bod, ale pak Portland rozhodl šňůrou 13:0, kterou 11 body táhl Seth Curry.

Memphis utnul sérii osmi porážek, když doma udolal 106:103 Indianu, s kterou ani jednou neprohrával. Indiana sice dala v poslední minutě 13 bodů, ale na zvrat už jí to nestačilo. Grizzlies táhl 22 body a 11 asistencemi Mike Conley.

NBA:

Boston - Golden State 111:115, Denver - Philadelphia 126:110, Memphis - Indiana 106:103, New Orleans - San Antonio 114:126, Portland - Atlanta 120:111.