Houston po třech prohrách v NBA zabral a zdolal Portland

12. 12. 2018 7:55
Basketbalisté Houstonu po třech porážkách za sebou v NBA zabrali a doma zdolali Portland 111:104. Vítězové základní části minulé sezony ale zůstali předposlední v tabulce Západní konference. Za nimi už je pouze nejhorší tým celé ligy Phoenix, který opět prohrál, když podlehl San Antoniu 86:111.
basketbal, NBA, Houston - Golden State, domácí Eric Gordon střílí přes Jonase Jerebka | Foto: Reuters

Houston se trápí, i proti Portlandu začal špatně a už v první čtvrtině prohrával o 15 bodů. Rychle se ale vrátil do zápasu kolektivním výkonem, když hned sedm hráčů mělo dvouciferný počet bodů. V poslední části vedl Houston až o 17 bodů a zápas dotáhl k výhře trestnými hody.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 29 body James Harden, Chris Paul přidal triple double za 11 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí. Klíčový byl ale výkon náhradníků, kteří vrátili Houston do hry: lavičku soupeře přestříleli 37:13. Portlandu nepomohlo ani 34 bodů Damiana Lillarda.

San Antonio slaví třetí výhru po sobě. Triumfem nad Phoenixem vyrovnali Spurs svou bilanci na 14 výher a 14 porážek, s čímž jsou ale až na desátém místě na Západě. Proti Suns vedli po celé utkání, ve třetí části náskok navýšili přes 20 bodů a nedali soupeři šanci.

Pro trenéra Gregga Popoviche to bylo už 1211. vítězství v kariéře v NBA, což ho řadí na čtvrté místo historických tabulek před Pata Rileyho. Více výher z trenérů mají jen Jerry Sloan (1221), Lenny Wilkens (1332) a Don Nelson (1335).

Popovich si mohl dovolit ve druhé půli šetřit své hvězdy. DeMar DeRozan tak dal jen pět bodů, což je nejméně v sezoně, ale vystřelil pouze šest střel a raději nasbíral devět asistencí. Nejlepším hráčem Spurs byl Bryn Forbes, který dal 24 bodů, což je jeho druhý nejlepší výkon kariéry.

Nejlepší tým Východní konference Toronto se vzpamatovalo ze tří porážek z posledních čtyř zápasů a vyhrálo na palubovce překvapení sezony Los Angeles Clippers 123:99. Od třetí části nebylo o vítězi pochyb, když Raptors utekli až na 32 bodů. A to jim chyběl nejlepší hráč Kawhi Leonard kvůli drobnému zranění.

Nejlepším střelcem byl s 25 body Serge Ibaka. V týmu Clippers dal vysoký pivot Boban Marjanovič coby náhradník za 15 minut 18 bodů, základní pětka nastřílela dohromady jen 35 bodů.

Výsledky NBA:

Houston - Portland 111:104, LA Clippers - Toronto 99:123, San Antonio - Phoenix 111:86.