reklama
 
 

Horskou časovku na Giru vyhrál Rus Foliforov, vede Kruijswijk

22. 5. 2016 17:53
V pondělí je na Giru volný den, v úterý čeká na jezdce další horská etapa z Brixenu do Andala, která měří 132 km.

Castelrotto - Nečekaným vítězem 15. etapy Gira d'Italia se stal ruský cyklista Alexandr Foliforov, který v 10,8 kilometrů dlouhé horské časovce těsně zdolal lídra závodu Nizozemce Stevena Kruijswijka. Ten za Rusem zaostal o necelou sekundu a zvýšil průběžné vedení. Před Kolumbijcem Estebanem Chavesem, jenž na druhém místě vystřídal Itala Vincenza Nibaliho, má Kruijswijk po druhém týdnu už více než dvouminutový náskok.

Takhle se dnes při časovce Nibali trápil

Čtyřiadvacetiletý Foliforov při debutu na Grand Tour vypálil rybník všem favoritům a získal nečekaný triumf pro stáj Gazprom-Rusvelo, jež na Giru startuje na divokou kartu.

S Foliforovem držel krok pouze Kruijswijk, který v sobotu oblékl růžový trikot, avšak nakonec za Rusem po dlouhém stoupání zaostal o pár desetin. I tak posílil svoje vedení, také proto, že jednomu z aspirantů na celkové prvenství Nibalimu se dnešní časovka vůbec nepovedla a i kvůli spadlému řetězu jeho ztráta na čelo narostla téměř na tři minuty.

Na druhou příčku se tak v průběžném hodnocení posunul dnes šestý Chaves. Další z favoritů Alejandro Valverde dojel třetí a ze čtvrtého místa ztrácí na Kruijswijka už téměř tři a půl minuty. Pátý Polák Rafal Majka je o další více než minutu zpět.

V pondělí je na Giru volný den, v úterý čeká na jezdce další horská etapa z Brixenu do Andala, která měří 132 km.

autor: ČTK | 22. 5. 2016 17:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama