Hopmanův pohár vyhráli australští tenisté Kyrgios a Gavrilovová

9. 1. 2016 12:01
Domácí tenisté Nick Kyrgios a Daria Gavrilovová porazili Ukrajinu ve fináel Hopmanova poháru a po dlouhých 16 letech Austrálie slavila triumf.
Nick Kyrgios.
Nick Kyrgios. | Foto: Reuters

Perth - Hopmanův pohár vyhráli poprvé od roku 1999 tenisté domácí Austrálie. Daria Gavrilovová si v dnešním finále poradila s Jelinou Svitolinovou z Ukrajiny 6:4, 7:6 a rozhodující druhý bod poté přidal Nick Kyrgios po vítězství 6:3, 6:4 nad Alexandrem Dolgopolovem.

Austrálie, kterou letos na Hopmanově poháru reprezentovala také dvojice Lleyton Hewitt s Jarmilou Wolfeovou, si tak vítězství zajistila ještě před závěrečnou smíšenou čtyřhrou a na čtvrtý finálový pokus si připsala druhý triumf v historii turnaje.

Jiří Veselý s Karolínou Plíškovou skončili v základní skupině, kde česká dvojice obsadila druhé místo za Ukrajinou.