Hon na medaili: Verner je na ME třetí, Březina šestý

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 1. 2012 22:52
Soutěž sportovních dvojic ovládli Rusové

Sheffield - Velkou šanci na medaili mají na evropském šampionátu čeští krasobruslaři Tomáš Verner a Michal Březina. Po krátkém programu je Verner na třetím místě a Březina zatím šestý.

V Sheffieldu byli nejlépe hodnoceni ruští reprezentanti. Vyhrál Artur Gačinskij před Jevgenijem Pljuščenkem, který bezprostředně po závodu oznámil, že se kvůli operaci nezůčastní březnového MS.

Čtěte také:

Pljuščenko jde na operaci a vynechá mistrovství světa

Trojnásobný evropský medailista Verner měl sice nižší programové komponenty než jeho krajan Březina, přesto dopadl lépe. Ve své jízdě totiž zaváhal jen jednou, když při čtverném toeloopu dopadl na obě nohy.

Michal Březina.
Michal Březina. | Foto: Reuters

Za technickou hodnotu byl druhý nejlepší. Březina bohužel při skocích chyboval mnohem více. Při čtverném salchowu upadl a zaváhal také při výjezdu z trojitého toeloopu v kombinaci. Na třetího Vernera ztrácí Březina pět bodů.

Velkým zklamáním skončil krátký program pro Francouze Briana Jouberta. Ten své představení vůbec nezvládl a skončil až desátý. Poprvé za posledních deset let tak zřejmě odjede z ME bez cenného kovu.

Smůlu měl třetí český zástupce Pavel Kaška. Ten skončil šestadvacátý a na postupové čtyřiadvacáté místo ztratil pouhých 27 setin bodu.

Sportovní dvojice ve znamení ruských párů

Dokonalým triumfem ruských krasobroslařů skončila soutěž sportovních dvojic. Zlato vybojovali Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov, stříbrno si domů odvezou Věra Bazarovová a Jurij Larionov a třetí skončili Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov.

Čeští reprezentanti Alexandra Herbríková a Rudy Halmaert obsadili třináctou příčku.


Mistrovství Evropy v krasobruslení v Sheffieldu (Británie):

Muži - krátký program: 1. Gačinskij 84,80, 2. Pljuščenko (oba Rus.) 84,71, 3. Verner (ČR) 81,14, 4. Fernández (Šp.) 80,11, 5. Amodio (Fr.) 78,48, 6. Březina 76,13, ...26. Kaška (oba ČR) 51,34.

Sportovní dvojice - konečné pořadí: 1. Volosožarová, Traňkov 210,45, 2. Bazarovová, Larionov 193,79, 3. Stolbovová, Klimov (všichni Rus.) 171,81, 4. Bertonová, Hotárek (It.) 158,99, 5. Vartmannová, Van Cleave (Něm.) 154,99, 6. Jamesová, Cipres (Fr.) 151,93, ...13. Herbríková, Halmaert (ČR) 115,87.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy