Hon na medaili: Verner je na ME třetí, Březina šestý

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 1. 2012 22:52
Soutěž sportovních dvojic ovládli Rusové

Sheffield - Velkou šanci na medaili mají na evropském šampionátu čeští krasobruslaři Tomáš Verner a Michal Březina. Po krátkém programu je Verner na třetím místě a Březina zatím šestý.

V Sheffieldu byli nejlépe hodnoceni ruští reprezentanti. Vyhrál Artur Gačinskij před Jevgenijem Pljuščenkem, který bezprostředně po závodu oznámil, že se kvůli operaci nezůčastní březnového MS.

Čtěte také:

Pljuščenko jde na operaci a vynechá mistrovství světa

Trojnásobný evropský medailista Verner měl sice nižší programové komponenty než jeho krajan Březina, přesto dopadl lépe. Ve své jízdě totiž zaváhal jen jednou, když při čtverném toeloopu dopadl na obě nohy.

Michal Březina.
Michal Březina. | Foto: Reuters

Za technickou hodnotu byl druhý nejlepší. Březina bohužel při skocích chyboval mnohem více. Při čtverném salchowu upadl a zaváhal také při výjezdu z trojitého toeloopu v kombinaci. Na třetího Vernera ztrácí Březina pět bodů.

Velkým zklamáním skončil krátký program pro Francouze Briana Jouberta. Ten své představení vůbec nezvládl a skončil až desátý. Poprvé za posledních deset let tak zřejmě odjede z ME bez cenného kovu.

Smůlu měl třetí český zástupce Pavel Kaška. Ten skončil šestadvacátý a na postupové čtyřiadvacáté místo ztratil pouhých 27 setin bodu.

Sportovní dvojice ve znamení ruských párů

Dokonalým triumfem ruských krasobroslařů skončila soutěž sportovních dvojic. Zlato vybojovali Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov, stříbrno si domů odvezou Věra Bazarovová a Jurij Larionov a třetí skončili Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov.

Čeští reprezentanti Alexandra Herbríková a Rudy Halmaert obsadili třináctou příčku.


Mistrovství Evropy v krasobruslení v Sheffieldu (Británie):

Muži - krátký program: 1. Gačinskij 84,80, 2. Pljuščenko (oba Rus.) 84,71, 3. Verner (ČR) 81,14, 4. Fernández (Šp.) 80,11, 5. Amodio (Fr.) 78,48, 6. Březina 76,13, ...26. Kaška (oba ČR) 51,34.

Sportovní dvojice - konečné pořadí: 1. Volosožarová, Traňkov 210,45, 2. Bazarovová, Larionov 193,79, 3. Stolbovová, Klimov (všichni Rus.) 171,81, 4. Bertonová, Hotárek (It.) 158,99, 5. Vartmannová, Van Cleave (Něm.) 154,99, 6. Jamesová, Cipres (Fr.) 151,93, ...13. Herbríková, Halmaert (ČR) 115,87.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy