17letý Chlup jako čtvrtý Čech v historii míří na Homerun derby. Představí se skautům z MLB

Ján Jabrocký
20. 12. 2016 14:37
Teprve sedmnáctiletý baseballista Marek Chlup dostal pozvánku na prestižní vánoční akci Homerun Derby. Stane se tak teprve čtvrtým Čechem, který atmosféru baseballového svátku okusí.
Marek Chlup
Marek Chlup | Foto: Archiv Marka Chlupa

Praha - Pro většinu obyčejných lidí i sportovců znamená konec roku čas oddychu a relaxace. Jenže pro sedmnáctiletého baseballistu Marka Chlupa to neplatí. Ten po štědrovečerní večeři balí kufry a odlétá na Floridu utkat se v prestižním Homerun Derby s talentovanými baseballisty z celého světa.

Power Showcase Homerun Derby letos napíše svou jedenáctou kapitolu a Marek je teprve čtvrtým českým hráčem, který se na této akci představí. Bude se snažit překonat nejlepší český výkon Matěje Šůchy, který odpálil dva homeruny.

"Je to skvělá příležitost, jak získat nové zkušenosti, takže se moc těším,“ říká člen juniorské reprezentace. "Bude to pro mě velká výzva, jelikož je to celosvětová událost a zúčastní se ji hodně lidí. Očekávám velkou konkurenci. Doufám, že se mi zadaří a vybojuju si co nejlepší umístění.“

Před samotným Homerun Derby se hráči představí také skautům organizací MLB, kteří vyhlíží talenty pro své kluby. Na soupiskách celků v nejlepší baseballové lize světa lze nalézt hned několik hráčů, kteří se této akce zúčastnili.

"Takhle dlouhou sezonu Marek ještě nikdy neměl,“ řekl jeho otec Vladimír, který působí jako hlavní trenér v extraligovém Eagles Praha. "Začal v březnu na Floridě, končil v listopadu v Mexiku. Teď jej navíc čeká Homerun Derby. Je to obrovská pocta být na akci, kterou v minulosti absolvovali třeba Bryce Harper, Anthony Rizzo nebo Kris Bryant. Velký dík patří ČBA, která Markovi start umožnila a pomohla financovat,“ dodává.

Se zmiňovaným Brycem Harperem, nynější hvězdou Washingtonu Nationals se na Homerun Derby setkal v roce 2010 František Vašourek. "Žádný super výkon jsem nepředvedl,“ usmívá se při vzpomínce hráč mistrovských Draků Brno. "Ale i ten jeden homerun mi udělal radost, když téměř polovina kluků odešla s nulou. Jeden z kluků se kterými sem se tam bavil, byl i Bryce Harper, což jsem si uvědomil o pár let později.“

 

Právě se děje

před 54 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy