Holyfieldovi zůstal titul, i když skončil už ve 3. kole

ČTK ČTK
23. 1. 2011 13:40
Rozhodčí zápas zastavili, duel skončil bez výsledku
Evander Holyfield
Evander Holyfield | Foto: Reuters

White Sulphur Springs - Osmačtyřicetiletému americkému boxerovi Evanderu Holyfieldovi zůstal titul profesionálního mistra světa v těžké váze organizace WBF, i když sobotní zápas se Shermanem Williamsem z Baham nevyhrál.

Soupeři se ve druhém kole nechtěně srazili hlavami, Holyfield utrpěl tržnou ránu nad levým okem, kvůli které rozhodčí po třetím kole souboj zastavili. Utkání skončilo bez výsledku.

"Vím, co chtěl udělat. Snažil se mě sklopenou hlavou přimět k tomu, abych se narovnal a otevřel to," uvedl k inkriminovanému momentu Holyfield. "Několikrát kvůli tomu dostal varování, neměl to dělat," prohlásil čtyřnásobný světový šampion v těžké váze.

Čtěte také:
Kličko: Nevěřte Hayeho ´kecům´. Vyhýbá se nám

Loni v dubnu se stal nejstarším mistrem světa v této kategorii. Po vítězství nad Jihoafričanem Francoisem Bothou získal méně významný pás organizace WBF. Dál sní o tom, že sjednotí všechny mistrovské tituly.

Tři pásy má momentálně Ukrajinec Vladimir Kličko (IBF, IBO, WBO) a po jednom vlastní jeho bratr Vitalij (WBC) a Brit David Haye (WBA).

Holyfield má 5. března v Kodani boxovat s Dánem Brianem Nielsenem, ale připustil, že kvůli zranění svou účast možná zruší. Jako náhrada se nabídl jeho sobotní soupeř, o deset let mladší Williams.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy