Holund vedl na MS norskou nadvládu na patnáctce, Novák doběhl ve čtvrté desítce

3. 3. 2021 14:59
Norští běžci na lyžích ovládli na mistrovství světa kompletní stupně vítězů v závodu na 15 kilometrů volně.
Nordic Skiing - FIS Nordic World Ski Championships - Oberstdorf, Germany - March 3, 2021 Norway's Hans Christer Holund celebrates first place in the Men's Interval Start | Foto: Reuters

Druhý titul v kariéře získal Hans Christer Holund před krajany Simenem Hegstadem Krügerem a Haraldem Östbergem Amundsenem. Nejlepší z českých reprezentantů Michal Novák obsadil 35. místo.

Až se čtvrtým místem se musel spokojit lídr Světového poháru a jeden z velkých favoritů Alexandr Bolšunov. Vítěz sobotního skiatlonu zaostal za suverénním Holundem o 43,7 sekundy.

Novák ztratil na vítěze bezmála tři minuty. Petr Knop doběhl na 43. místě, Adam Fellner o tři příčky za ním a Jonáš Bešťák dosáhl 55. času.

Běh na lyžích, muži (15 km volně): 1. Holund 33:48,7, 2. Krüger -20,2, 3. Amundsen (všichni Nor.) -35,6, 4. Bolšunov -43,7, 5. Malcev (oba Rus.) -50,7, 6. Röthe -55,3, 7. Sundby (oba Nor.) -55,9, 8. Burman -56,9, 9. Poromaa (oba Švéd.) -1:02,7, 10. Musgrave (Brit.) -1:06,3, …35. Novák -2:51,1, 43. Knop -3:26,3, 46. Fellner -3:41,3, 55. Bešťák (všichni ČR) -4:17,7.