Holubcová, Garabík a Česneková skončili

ČTK
20. 4. 2006 19:55
Praha  - Český biatlon se loučí s třemi oporami. Ukončit kariéru se rozhodli bývalá mistryně světa Kateřina Holubcová, její reprezentační kolegyně Irena Česneková a Petr Garabík.

"Už chci do jiného prostředí. Jsem biatlonem přesycená," řekla Holubcová, zlatá a bronzová medailistka z mistrovství světa v Chanty-Mansijsku z roku 2003. "Definitivně jsem se rozhodla po olympijských hrách," uvedla Holubcová. Poslední sezona jí nevyšla, nedařilo se jí na turínské olympiádě ani v SP.

Holubcová skončila ve Světovém poháru nejlépe v ročníku 2002/03, kdy obsadila v celkovém pořadí osmou pozici. Vedle výhry a třetího místa na MS v Rusku byla ještě v SP jednou druhá a dvakrát skončila třetí.

Česneková odchází z vrcholového biatlonu po patnácti letech. "Je to hodně dřiny, spokojenost a nespokojenost, ale vždycky nakonec zůstane to nejlepší," řekla Česneková, která třikrát skončila v závodech SP těsně pod stupni vítězů.

Trochu litovala, že z biatlonu neodešla již před čtyřmi lety po olympiádě v Salt Lake City. "I loni by byl odchod milejší než po této asi nejhorší sezoně," dodala biatlonistka.

Rovněž Garabík si představoval, že pověsí malorážku a běžky na hřebík v jiném duchu. "Chtěl jsem se nominovat na olympiádu. To se nepodařilo, i když příprava byla dobrá, ale od začátku se nedařilo," řekl Garabík. Nyní si užívá lenošení, ale na začátku května ho čeká operace levého ramena. "Nemůžu zvednout ruku," uvedl Garabík.

Z biatlonu se pravděpodobně vytratí i nadějná Klára Moravcová. Medailistka ze štafet z juniorských ME a MS by měla ještě absolvovat letní biatlonovou sezonu, ale od zimy chce přejít k běhu na lyžích.