Hokejistům fandí v Turíně drahé polovičky včetně Faltýnové

ČTK
21. 2. 2006 12:33
Stejně jako na předcházejících velkých akcích podporují české hokejisty v Turíně manželky a přítelkyně. Není jich sice tolik, jako bývalo v minulosti zvykem, ale nejpopulárnější fanynka loňského světového šampionátu mezi nimi nechybí.

Za svým přítelem Martinem Ručinským přijela modelka Petra Faltýnová, která loni ve Vídni každý zápas na cestě za zlatem na tribuně silně prožívala. Pozornost kamer na stadionech poutá i manželka Václava Prospala Monika či přítelkyně Pavla Kubiny Andrea Černíková. Ve skupince krásek oblečených většinou do českého dresu posedává také Kateřina Čajánková. V Itálii je od samého začátku her i žena Robert Langa Jennifer, která přicestovala z Detroitu i se dvěma syny. Reprezentační dres plánuje obléknout až na čtvrtfinále, stejně jako před osmi lety v Naganu, kde hlasivkami pomáhala manželovi a jeho spoluhráčům k historickým zlatým medailím. O pobyt svých partnerek se nyní starají hráči. Vedení hokejového svazu vstoupí do hry až po případném čtvrtfinálovém vítězství. "Potom bychom uhradili jedné osobě od každého hokejisty letenku a pobyt v dějišti her," řekl novinářům generální manažer týmu Zbyněk Kusý.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Tři desítky dětí na táboře na Novojičínsku ošetřili kvůli zažívacím obtížím záchranáři, případ řeší hygiena

Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracely. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. Řekl to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Děti se nakazily podle informací ČTK pravděpodobně ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

"Příčiny přesně neznáme. Zjišťuje je nemocnice a hygienici," uvedl Humpl. Dodal, že záchranáři se o situaci dozvěděli v sobotu před půlnocí. "Na místě zasahovalo pět posádek," dodal. Lékaři ošetřili 33 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy