Höflová-Rieschová opět vyhrála sjezd, Vonnová jedenáctá

7. 12. 2013 20:09
Švýcarský lyžař Patrick Küng se v Beaver Creeku měsíc před svými třicetinami dočkal premiérové výhry ve Světovém poháru.
Maria Höflová-Rieschová se raduje z vítězství ve sjezdu
Maria Höflová-Rieschová se raduje z vítězství ve sjezdu | Foto: Reuters

Lake Louise - Německá lyžařka Maria Höflová-Rieschová vyhrála po pátečním sjezdu v Lake Louise i ten dnešní a dostala se do čela průběžného pořadí Světového poháru. V královské disciplíně slavila devětadvacetiletá rodačka z Garmisch-Partenkirchenu jubilejní desáté vítězství.

"Bylo to těžší než včera, netrefovala jsem pokaždé ideální stopu. Po takové výhře ale stoupne sebevědomí a vše jde lépe. Díky tomu jsou rychlejší i jízdy, v nichž se člověk necítí tak dobře," uvedla Höflová-Rieschová, které se podařil sjezdový double v Lake Louise už před třemi lety. Průběžné pořadí SP vede Němka o 45 bodů před Larou Gutovou ze Švýcarska.

Vonnová je zpět, dojela jedenáctá

Na druhém místě skončila s odstupem 34 setin sekundy Tina Weiratherová. Lichtenštejnská lyžařka si tak spravila náladu po pátku, kdy byla z pátého místa diskvalifikována za to, že si nasadila chrániče paží přes kombinézu.

Třetí místo obsadila Rakušanka Anna Fenningerová, která byla v pátek čtvrtá.

Výrazně si oproti prvnímu sjezdu polepšila americká hvězda Lindsey Vonnová. Čtyřnásobná vítězka seriálu, jež se v pátek vrátila do kolotoče SP po těžkém zranění kolena čtyřicátým místem, dojela jedenáctá.

Ani dnes nedosáhla na body Klára Křížová, která obsadila 43. pozici. Šárka Strachová byla předposlední pětapadesátá.

Švýcar Küng vyhrál svůj první závod

Švýcarský lyžař Patrick Küng se v Beaver Creeku měsíc před svými třicetinami dočkal premiérové výhry ve Světovém poháru. Po dvou pódiových umístěních ve sjezdu z let 2010 a 2012 dnes Küng stanul na nejvyšším stupni v superobřím slalomu.

Devětadvacetiletý Švýcar si dojel pro překvapivé vítězství s náskokem 24 setin sekundy před Rakušanem Otmarem Striedeingerem, jenž se postaral o neméně překvapivý výsledek s číslem 45. Dnešní druhá příčka je jeho suverénně nejlepším umístěním v SP, dosud nejvýše byl sedmnáctý v super-G minulý víkend v Lake Louise.

O třetí místo se podělili další Rakušan Hannes Reichelt s Italem Peterem Fillem, kteří za Küngem zaostali shodně 38 setin sekundy.

Bank vypadl brzy po startu

Po čtyřech superobřích slalomech skončila vítězná série lídra seriálu Aksela Lunda Svindala, jenž byl tentokrát sedmý. Mimo stupně vítězů ve své oblíbené disciplíně skončil Nor poprvé od finále SP v roce 2012, poté byl mezi nejlepšími třemi v super-G devětkrát v řadě včetně mistrovství světa.

Na bodované třicáté místo z pátečního sjezdu nenavázal Ondřej Bank, jenž brzy po startu vypadl.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - sjezd: 1. Höflová-Rieschová (Něm.) 1:55,09, 2. Weiratherová (Licht.) -0,34, 3. Fenningerová (Rak.) -0,47, 4. Kaufmannová-Abderhaldenová (Švýc.) -0,83, 5. E. Fanchiniová (It.) -0,84, 6. Mazeová (Slovin.) -0,91, 7. Hütterová (Rak.) -0,99, 8. Klingová (Švéd.) -1,00, 9. Gisinová (Švýc.) -1,04, 10. Görglová (Rak.) -1,08, ...43. Křížová -3,11, 55. Strachová (obě ČR) -5,08.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 3 z 9 závodů): 1. Höflová-Rieschová 236, 2. E. Fanchiniová 165, 3. Weiratherová 160, 4. Kaufmannová-Abderhaldenová 159, 5. Fenningerová 155, 6. Gutová (Švýc.) 146.

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 34 závodů): 1. Höflová-Rieschová 393, 2. Gutová 346, 3. Fenningerová 285, 4. Weiratherová 265, 5. Mazeová 210, 6. E. Fanchiniová 165, ...82. Dubovská (ČR) 3.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - superobří slalom: 1. Küng (Švýc.) 1:21,73, 2. Striedinger (Rak.) -0,24, 3. Reichelt (Rak.) a Fill (It.) oba -0,38, 5. Ligety (USA) -0,48, 6. Mermillod Blondin (Fr.) -0,54, 7. Svindal (Nor.) -0,61, 8. Heel (It.) -0,68, 9. Jansrud (Nor.) -0,91, 10. Mayer (Rak.) -0,93, ...Bank (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí super-G (po 2 ze 6 závodů): 1. Küng 145, 2. Svindal 136, 3. Mayer 106, 4. Reichelt 100, 5. Striedinger 94, 6. Fill 92.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 35 závodů): 1. Svindal 336, 2. Küng 206, 3. Reichelt 202, 4. Hirscher (Rak.) 175, 5. Fill 174, 6. Ligety 169, ...89. Bank 1.