Soukalová dojela ve stíhačce třetí, Charvátovou srazily chyby na střelbě

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
Aktualizováno 12. 12. 2015 12:32
V Hochfilzenu pokračuje Světový pohár biatlonistů dalšími závody. Ženy čekal stíhací závod na 10km a muže 12km.
Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Hochfilzen - Lucie Charvátová po včerejším životním sprintu startovala do stíhacího závodu biatlonistek z páté pozice, ale hned na první střelecké položce dvakrát chybovala a ztratila kontakt s čelem. Zato vedoucí žena Světového poháru Gabriela Soukalová střílela výborně. Terč minula pouze jednou na poslední stojce a dojela na třetí pozici. Zvítězila Němka Laura Dahlmeirová.

Závod jsme sledovali v online reportáži ZDE.

V rakouském Hochfilzenu dnes panovalo podobně jako včera krásné slunečné počasí. Na střelnici tak nebylo k vidění mnoho chyb. Terče padaly dolů i Gabriele Soukalové, avšak v jejím podání byla k vidění již po několikáté i jiná kuriózní chyba.

Po druhé střelbě jí totiž při odjezdu z podložky z ruky vypadla hůlka, pro kterou se pak musela vracet a ztratila tak několik cenných vteřin. "Nemělo by se to stávat, ale bohužel, občas se jí to přihodí," komentoval tuto situaci pro Českou televizi trenér ženské části reprezentace Zdeněk Vítek.

Běžecky to ale bylo znovu od české reprezentantky výborné a po jediné chybě na poslední střelbě si tak dojela pro třetí místo. "Je to výborné. Její příprava byla mnohem kvalitnější než ta loňská a na výsledcích to je vidět," hovořil spokojeně Vítek.

Charvátová klesla, i tak ale pochvala

Tak dobře jako včera si však nevedla Lucie Charvátová. Šest střeleckých chyb znamenalo stejný počet trestných okruhů a propad z pátého na 22. místo. „Lucka byla nervóznější než obvykle. Popravdě jsem asi podobný extra výsledek jako včera nečekal. I tohle umístění je ale v jejím podání velmi slušné,“ pochválil 22letou svěřenkyni Vítek.

Pro další české biatlonistky už ale tolik slov chvály neměl. Veronika Vítková si do střeleckého deníčku zapíše samé jedničky, která však v případě biatlonu nejsou úplně vyhledávané. „Ve škole by to bylo hezké, tady bohužel ne,“ hodnotil Vítek.

Zbylé dvě Češky Eva Puskarčíková a Jitka Landová obsadily čtyřicáté, respektive 53. místo.

Soukalová byla po závodě překvapená, že na tiskovou konferenci dorazila první.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy