Soukalová dojela ve stíhačce třetí, Charvátovou srazily chyby na střelbě

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
Aktualizováno 12. 12. 2015 12:32
V Hochfilzenu pokračuje Světový pohár biatlonistů dalšími závody. Ženy čekal stíhací závod na 10km a muže 12km.
Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Hochfilzen - Lucie Charvátová po včerejším životním sprintu startovala do stíhacího závodu biatlonistek z páté pozice, ale hned na první střelecké položce dvakrát chybovala a ztratila kontakt s čelem. Zato vedoucí žena Světového poháru Gabriela Soukalová střílela výborně. Terč minula pouze jednou na poslední stojce a dojela na třetí pozici. Zvítězila Němka Laura Dahlmeirová.

Závod jsme sledovali v online reportáži ZDE.

V rakouském Hochfilzenu dnes panovalo podobně jako včera krásné slunečné počasí. Na střelnici tak nebylo k vidění mnoho chyb. Terče padaly dolů i Gabriele Soukalové, avšak v jejím podání byla k vidění již po několikáté i jiná kuriózní chyba.

Po druhé střelbě jí totiž při odjezdu z podložky z ruky vypadla hůlka, pro kterou se pak musela vracet a ztratila tak několik cenných vteřin. "Nemělo by se to stávat, ale bohužel, občas se jí to přihodí," komentoval tuto situaci pro Českou televizi trenér ženské části reprezentace Zdeněk Vítek.

Běžecky to ale bylo znovu od české reprezentantky výborné a po jediné chybě na poslední střelbě si tak dojela pro třetí místo. "Je to výborné. Její příprava byla mnohem kvalitnější než ta loňská a na výsledcích to je vidět," hovořil spokojeně Vítek.

Charvátová klesla, i tak ale pochvala

Tak dobře jako včera si však nevedla Lucie Charvátová. Šest střeleckých chyb znamenalo stejný počet trestných okruhů a propad z pátého na 22. místo. „Lucka byla nervóznější než obvykle. Popravdě jsem asi podobný extra výsledek jako včera nečekal. I tohle umístění je ale v jejím podání velmi slušné,“ pochválil 22letou svěřenkyni Vítek.

Pro další české biatlonistky už ale tolik slov chvály neměl. Veronika Vítková si do střeleckého deníčku zapíše samé jedničky, která však v případě biatlonu nejsou úplně vyhledávané. „Ve škole by to bylo hezké, tady bohužel ne,“ hodnotil Vítek.

Zbylé dvě Češky Eva Puskarčíková a Jitka Landová obsadily čtyřicáté, respektive 53. místo.

Soukalová byla po závodě překvapená, že na tiskovou konferenci dorazila první.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy