Kolocová s Kvapilovou na Floridě postoupily do čtvrtfinále a skončí nejhůře páté

Aktualizováno 10. 2. 2017 23:27
Hned dvě české ženské dvojice postoupily v americkém Fort Lauderdale do osmifinále, ale čtvrtfinále si zahraje pouze Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová.
Kristýna Hoidarová Kolocová.
Kristýna Hoidarová Kolocová. | Foto: Lukáš Caha

Fort Lauderdale - Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou se na úvodním turnaji sezony Světového okruhu v plážovém volejbalu probojovaly do čtvrtfinále. Na Floridě ve Fort Lauderdale vyřadily sedmé nasazené Brazilky Elize Maiaovou a Taianou Limaovou po odvrácení pěti mečbolů 17:21, 22:20, 15:7 a o víkendu mohou životní páté místo ještě vylepšit.

Markéta Sluková Nausch s Barborou Hermannovou naopak osmifinálovou bitvu těsně prohrály. Jinému brazilskému páru páru Josi Alvesová, Lili Maestriniová podlehly 14:16 v rozhodujícím třetím setu.

Kolocová s Kvapilovou, které spolu hrají světové turnaje od loňského dubna, nejprve v prvním kole play off vyřadily finskou dvojici Anniina Parkkinenová, Taru Lahtiová 21:12, 21:14. "Výhra 2:0 v supr fučáku a nejlepší výsledek našeho týmu je doma," napsaly na facebooku.

Následně si poradily i s Brazilkami. "Výhra ve třetím setu po prohraném prvním a stavu 15:20 ve druhém. Aneb ve větru (ukrutném) je všechno možné," radovaly se. Na sobotní soupeřky zatím čekají. Budou jimi buď Rusky Ukolovová, Barsuková, nebo Američanky Sweatová, Rossová.

Sluková s Hermannovou prošly po vítězství ve skupině rovnou do osmifinále a proti Brazilkám Josi, Lili začaly nadějně 21:17. Druhý set ale těsně ztratily a o dva body nakonec prohrály i zkrácenou sadu. Vicemistryně Evropy se tak dělí o konečné deváté místo.

"Beachvolejbal je v silném větru opravdu hodně nevyzpytatelný sport a dneska nám vítr odfoukl ty poslední dva body, co jsme v tie-breaku potřebovaly k vítězství a postupu," napsala Sluková ČTK. "Takhle opouštíme turnaj sice se super Top 10 výsledkem, ale také s hořkou nejtěsnější možnou porážkou 14:16 ve třetím setu. To bude ještě chvilku mrzet, ale měly jsme tři dobré zápasy ve skupině, tak je určitě na čem do léta stavět," dodala.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major ve Fort Lauderdale (USA):

Play off:

1. kolo: Hoidarová Kolocová, Kvapilová (ČR) - Lahtiová, Parkkinenová (Fin.) 2:0 (12, 14).

Osmifinále: Kolocová, Kvapilová - Elize Maiaová, Limaová (7-Braz.) 2:1 (-17, 20, 7), Alvesová, Maestriniová (14-Braz.) - Hermannová, Sluková Nausch (9-ČR) 2:1 (-17, 19, 14).