Je to hlupák, hodnotil Dvořák soupeře, jenž si neuhlídal váhu. Pak vyřídil náhradníka

ČTK ČTK
22. 5. 2021 23:19
Český MMA bojovník David Dvořák vyhrál i třetí zápas v organizaci UFC. Proti Kolumbijci Juancamilu Ronderosovi splnil roli favorita a podařilo se mu duel v muší váhové kategorii ukončit již v prvním kole v čase 2:18. Osmadvacetiletý Čech si tak připsal šestnáctou výhru v řadě.
David Dvořák
David Dvořák | Foto: archiv

Dvořák se měl původně v Las Vegas dnes utkat s Raulianou Paivou z Brazílie, který ale zkolaboval při snižování váhy a rodák z Hořic tak nastoupil proti náhradníkovi. Ani o dva roky mladší Ronderos nesplnil váhový limit, jeden ze dvou Čechů se smlouvou s UFC ale s bojem souhlasil.

V zápase byl lepší od začátku, na konci druhé minuty se mu podařilo soupeře tvrdě zasáhnout. Následně se boj přesunul na zem, kde Dvořák v UFC debutujícího Kolumbijce škrcením přinutit zápas "odklepat".

"Bylo to těžké. Den před zápasem se mi změnil soupeř. Připravoval jsem se na vyššího borce, praváka, a nakonec jsem nastoupil proti menšímu wrestlerovi," řekl Dvořák po utkání. Duel ukončil trochu netradičně škrcením jednou rukou. "Což není jednoduché," pousmál se člen hradecké All Sports Academy.

I přes výhru se hodně zlobil na Paivu. "Jsem fakt naštvaný, je to hlupák. Něco podobného se mu stalo již podruhé," poukázal Dvořák na Brazilcovy problémy s váhou.

 

Právě se děje

Další zprávy