Hlaváčková s Hradeckou prohrály i finále na Turnaji mistryň

28. 10. 2012 15:15
Na Turnaji mistryň prohrály Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková finálový zápas s Ruskami Mariou Kirilenkovou a Naďou Petrovovou ve dvou setech 1:6 a 4:6.
Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková při své premiéře na turnaji znovu ve finále neuspěly | Foto: Eduard Erben

Istanbul - Čtvrté velké letošní finále, čtvrtá prohra. Po Wimbledonu, olympijských hrách a US Open berou české tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká znovu jen druhé místo.

Na Turnaji mistryň prohrály finálový zápas s Ruskami Mariou Kirilenkovou a Naděždou Petrovovou, které neztratily ani jeden svůj servis a vyhrály 6:1 a 6:4.

Češky tak nenavázaly na triumf Jany Novotné po boku Lindsey Davenportové z roku 1997. Při své premiérové účasti na turnaji zároveň nevyužily šance stát se prvním českým párem, který turnaj vyhraje.

Češky vůbec nezachytily začátek

V souboji dvou párů, které získaly v Londýně medaili, začaly mnohem lépe "bronzové" Rusky, které se v prvním setu dostaly do vedení 5:0.

I když Češky poté přece jen uhrály první hru, rozjeté soupeřky se jim zastavit nepodařilo.

Za stavu 1:1 ve druhém setu přišla Hlaváčková i podruhé v zápase o svůj servis a Rusky toho využily k zisku celého zápasu. A to přesto, že měly Češky za stavu 4:5 dva brejkboly.

Zatímco třicetiletá Petrovová získala druhý titul z Turnaje mistryň v kariéře, o pět let mladší Kirilenková dokázala zvítězit při své premiérové účasti.