Turnaj mistryň - čtyřhra • finále • 13:45

Andrea Hlaváčková/Lucie Hradecká - Maria Kirilenková/Naděžda Petrovová

Andrea Hlaváčková/Lucie Hradecká
0:2
Maria Kirilenková/Naděžda Petrovová

Dobrý den, vítejte u online reportáže z finále čtyřhry na Turnaji mistryň mezi českým párem Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká a Ruskami Mariou Kirilenkovou a Naděždou Petrovovou. Zápas začne ve 13:45.

Nasazené dvojky Hradecká s Hlaváčkovou porazily v semifinále obhájkyně titulu Liezel Huberovou a Lisu Raymondovou 7:6 a 6:1. To turnajové čtyřky Kirilenková s Petrovovou postoupily až po velkém boji, když přemohly turnajové jedničky Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou 1:6, 6:3 a 10:4.

Nejlépe ze všech čtyř tenistek na žebříčku WTA je 26letá Hlaváčková, které patří třetí příčka. O rok starší Hradecká je o příčku za ní, 30letá Petrovová je na osmé příčce a 25letá Kirilenkové patří 10. příčka.

Hlaváčková s Hradeckou spolu letos vyhrály čtyři turnaje a z toho tři v hale - v Aucklandu, Memphisu, Cincinnati a Lucemburku. Kirilenková s Petrovovou spolu letos vyhrály na turnaji v Miami. České tenistky navíc získaly stříbrné medaile z Her v Londýně, Rusky byly bronzové.

České tenistky jako první přicházejí na kurt, následují je Rusky. Zápas začne za deset minut (zhruba 13:45).

Tenistky usedají na lavičku, zápas za chvíli začne.

0:0

Zápas začíná, na podání jde Petrovová.

Naďa Petrovová
Naďa Petrovová | Foto: Reuters
0:1

Petrovová na úvod povolila soupeřkám při svém servisu jediný fiftýn, nyní jde na podání Hradecká.

40:40 Rusky mají první brejkbol v utkání.

0:2

Rusky hned na úvod berou Češkám servis. Po úderu Hradecké do autu si chtěla Hlacáčková vyžádat jestřábí oko, ale zahlásila jej pozdě. Rusky tak vedou 2:0 a nyní jde Kirilenková podávat na potvrzení brejku.

0:3

Kirilenková potvrzuje brejk čistou hrou. Rusky jsou viditelně v zápase, kdežto Češky se hledají. Na návrat do setu bude po pauze podávat Hlaváčková.

40:40 Rusky mají znovu brejkbol, i když Češky při podání Hlaváčkové vedly 40:0.

0:4

Rusky znovu berou Češkám servis. Po bekhendové přestřelce s Petrovou posílá Hlaváčková bekhendový úder do sítě. Na podání jde nyní Petrovová.

0:5

Rusky opět čistou hrou potvrzují brejk a jsou jen jeden gem od zisku prvního setu. Na první hru Češek v zápase půjde po pauze podávat Hradecká.

1:5

Tak konečně získávají Češky první hru v zápase. Hradecká tentokrát uhájila svůj servis s přehledem. Nyní však půjde na zisk prvního setu podávat Kirilenková.

40:15 Rusky mají tři setboly.

1:6

Rusky hned první setbol využívají a ujímají se vedení 1:0 na sety.

0:0

Začíná druhý set, na podání jde Hradecká.

30:40 Po voleji Hlaváčkové do sítě mají Rusky další dva brejkboly.

1:0

Hradecká však dvěma dobrými údery posílá Češky do vedení ve druhém setu. Podávat nyní jde Petrovová.

1:1

Petrovová však reaguje na svém servisu další čistou hrou. Nyní bude podávat Hlaváčková.

30:40 Rusky mají po dvojchybě Hlaváčkové další dva brejkboly.

1:2

Hned ten první Rusky využívají a dostávají se do vedení. Na potvrzení brejku bude podávat Kirilenková.

1:3

Kirilenková opět bez potíží svůj servis získává, a Rusky tak brejk potvrzují. Nyní jde na podání Hradecká.

2:3

No sláva. Také Češky při podání Hradecké poprvé v zápase získaly servis čistou hrou a snižují. Po pauze půjde na podání Petrovová.

40:40 Hradecká boduje vítězným returnem přesně k čáře, a Češky tak mají první brejkbol v zápase.

2:4

Následně však return Hlaváčkové skončil v síti, a Rusky tak svůj servis přece jen získávají. Nyní jde na podání právě Hlaváčková.

3:4

Hlaváčková poprvé v zápase svůj servis uhájila a Češky snižují. Na podání však půjde po pauze Kirilenková.

3:5

Jenže Rusky stále drží. Češky si při podání Kirilenkové vypracovaly dva fiftýny, víc však nedokázaly. Rusky jsou tak už jen jednu hru od zisku titulu, podávat proti ukončení zápasu jde nyní Hradecká.

4:5

Hradecká výborně servírovala a dala Češkám naději. Po pauze však bude na zisk titulu podávat Petrovová.

30:40 Po přesném úderu Hlaváčkové do rohu kurtu mají Češky dva brejkboly. Takhle blízko získání servisu soupeřek ještě v tomto zápase nebyly.

40:40 Return Hradecké končí za základní čarou. Rusky mají první mečbol zápasu.

4:6

Je konec, Rusky získávají titul z Turnaje mistryň. Dlouhý byl i return Hlaváčkové, a Kirilenková s Petrovovou tak vyhrávají po setech 6:1 a 6:4.

Kirilenková s Petrovovou vyhrávají turnaj zcela zaslouženě, porazily jak nasazené jedničky, tak také nyní dvojky. Ve finále navíc nedovolily Češkám uhrát ani jeden brejk, navíc samy hned třikrát získaly podání soupeřek.

Hradecká s Hlaváčkovou naopak zakončují turnajovou sezonu prohrou v letošním čtvrtém velkém finále (Wimbledon, OH v Londýně, US Open a Turnaj mistryň). Sezonu tak zakončují čtyřmi tituly, před sebou však mají ještě finále Fed Cupu, které se hraje příští týden v Praze proti Srbsku.

Tímto se s Vámi loučím a u online reportáže ze zápasů Fed Cupu se těším na shledanou.