Hirt byl sedmý v královské etapě Kolem Švýcarska

17. 6. 2015 18:52
Kolem Švýcarska dnes zářil nejen vítězný Thibault Pinot, ale i český mladík Jan Hirt. | Foto: Sirotti/Cycling News

Sölden (Rakousko) - Cyklista Jan Hirt dojel sedmý v královské páté etapě závodu Kolem Švýcarska, která měla cíl po 237 kilometrech v rakouském lyžařském středisku Sölden.

Čtyřiadvacetiletý český jezdec polské stáje CCC Polkowice ztratil minutu a 18 sekund na Francouze Thibauta Pinota, který se stal novým lídrem závodu World Tour.

Hirt až v samém závěru k ledovci Rettenbach odpadl ze skupinky skvělých vrchařů. Z ní měl nejvíce sil Pinot a prokázal dobrou formu před blížící se Tour de France, na které loni obsadil celkové třetí místo.

Pětadvacetiletý Francouz zvítězil o 34 sekund před Italem Domenicem Pozzovivem. Ze žlutého trikotu vedoucího jezdce vysvlékl Nizozemce Toma Dumoulina, který dojel desátý, a má v čele celkové klasifikace náskok 47 sekund před Britem Geraintem Thomasem. Hirt se posunul do čtvrté desítky pořadí.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour):

5. etapa (237,3 km): 1. Pinot (Fr./FDJ) 6:22:47, 2. Pozzovivo (It./AG2R) -34, 3. Špilak (Slovin./Kaťuša) -37, 4. Ángel López (Kol./Astana), 5. Thomas (Brit./Sky) oba -43, 6. Fuglsang (Dán./Astana) -1:15, 7. Hirt (ČR/CCC Polkowice) -1:18, 128. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -31:17.

Průběžné pořadí: 1. Pinot 17:42:01, 2. Thomas -47, 3. Špilak -50, 4. Pozzovivo -55, 5. Ángel López -1:07, 6. Fuglsang -1:27, ...34. Hirt -18:49, 97. Štybar -58:55.