Hingisová vyzve Češky. Švýcarská legenda je v nominaci na semifinále

ČTK Sport ČTK, Sport
6. 4. 2016 12:03
Švýcarský tým pro semifinále Fed Cupu proti českým tenistkám tvoří Belinda Bencicová, Timea Bacsinszká, Martina Hingisová a Viktorija Golubicová. Utkání se bude hrát v Lucernu 16. a 17. dubna.
Martina Hingisová.
Martina Hingisová. | Foto: ČTK

Praha - Švýcarský tým pro semifinále Fed Cupu proti českým tenistkám tvoří Belinda Bencicová, Timea Bacsinszká, Martina Hingisová a Viktorija Golubicová. Utkání se bude hrát v Lucernu 16. a 17. dubna.

Kapitán české reprezentace Petr Pála oznámí nominaci ve středu odpoledne. V týmu obhájkyň titulu budou chybět Petra Kvitová a Lucie Šafářová, kterým se poslední dobou nedaří a s Pálou se dohodly, že semifinále vynechají.

Švýcarky jsou mezi nejlepší čtveřicí ve Fed Cupu poprvé od roku 1998. Ve stejném roce uhrály také jediné vítězství nad českými tenistkami z dosavadních šesti vzájemných duelů.

Stejně jako před 16 lety figuruje ve švýcarském výběru bývalá světová jednička Hingisová, která po návratu k tenisu sbírá úspěchy v deblu. Ve dvouhře sází kapitán Heinz Günthardt na světovou desítku Bencicovou a Bacsinszkou, které patří v pořadí WTA 17. místo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, trať bude stát až do večera

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastavený. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).

ČD momentálně předpokládají, že omezení provozu potrvá zhruba do 18:00, čas je ale pouze orientační. Termín bude průběžně aktualizován, uvedl dopravce. V úseku je náhradní autobusová doprava.

V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

Zdroj: ČTK
Další zprávy