Hingisová musí kvůli kokainu vrátit prémie za Wimbledon

Red Spo
4. 1. 2008 13:03
Federace ITF potrestala Hingisovou dvouletým zákazem

Londýn - Švýcarská tenistka Martina Hingisová musí vrátit veškeré prémie, které získala na letošním Wimbledonu a na pozdějších turnajích. Rozhodla o tom v pátek světová federace ITF, která jí tímto potrestala za dopingový nález.

Právě během prestižního tenisové akce v Londýně byla slovenská rodačka pozitivně testována na kokain a dopingový tribunál jí uznal vinnou. Přijde o více než dva miliony korun a také o body ve světovém žebříčku, které mezitím získala.

Navíc byla potrestána dvouletým zákazem činnosti. Hingisová sice trvala na své nevině, ale už na začátku listopadu se rozhodla, že ukončí definitivně tenisovou kariéru.

Bývalá snoubenka Radka Štěpánka nyní žije po boku ukrajinského miliardáře Onišenka a věnuje se parkurovému skákání na koních.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy