H+H se na Turnaj mistryň neprobojují, Berdych už má jistotu

Aktualizováno 18. 10. 2015 20:00
Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou se nedostaly na Turnaj mistryň do Singapuru pro nejlepších osm tenistek a deblových párů sezony. Český tenis bude ve čtyřhře v Singapuru od 25. října reprezentovat Lucie Šafářová s americkou spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, v singlu pak minimálně Petra Kvitová. Šafářová má rovněž šanci, v Moskvě o ni bude v příštím týdnu hrát i Karolína Plíšková.
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká | Foto: Milan Kammermayer

Singapur - Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou se nedostaly na Turnaj mistryň pro nejlepších osm tenistek a deblových párů sezony. České dvojici by nepomohl ani případný titul z turnaje v Linci, který ale v neděli stejně nezískaly, když podlehly 3:6, 5:7 Američankám Raquel Kopsové-Jonesové s Abigail Spearsovou, jež zabraly právě poslední volné místo.

Podle webu WTA stačilo Kopsové se Spearsovou postoupit v Linci do finále, na prestižním Turnaji mistryň si zahrají druhým rokem za sebou. Letos získaly tituly v Dauhá a Nottinghamu.

Český tenis bude ve čtyřhře v Singapuru od 25. října reprezentovat Lucie Šafářová s americkou spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, v singlu pak minimálně Petra Kvitová. Šafářová má rovněž šanci, v Moskvě o ni bude v příštím týdnu hrát i Karolína Plíšková.

Zbývající kvalifikované deblové páry tvoří Hingisová s Mirzaovou (Švýc./Indie), Makarovová s Vesninovou (Rus.), Dellacquaová se Švedovovou (Austr./Kaz.), Babosová s Mladenovicovou (Maď./Fr.), Garciaová se Srebotnikovou (Fr./Slovin.) a Chan Hao-Ching a Chan Yung-Jan (Tchaj-wan). Hlaváčková s Hradeckou by měly být prvními náhradnicemi.

Ve dvouhře v Linci kralovala ruská tenistka Anastasia Pavljučenkovová, která získala první letošní a celkově osmý titul. Sedmá nasazená hráčka porazila Němku Annu-Lenu Friedsamovou, která hrála na okruhu WTA finále poprvé v kariéře, 6:4, 6:3.

Pavljučenkovová rozhodla první set proměněným brejkbolem hned v úvodní hře, jednadvacetiletá Němka se ale postupně zbavila nervozity a hra se vyrovnala. Ve druhé sadě se dokonce Friedsamová ujala vedení 2:0, zkušenější Pavljučenkovová jí ale následně třikrát sebrala podání a stala se první ruskou vítězkou v Linci od triumfu Marie Šarapovové v roce 2006.

Berdych postoupil na Turnaj mistrů pošesté

Tenista Tomáš Berdych si pošesté za sebou zahraje Turnaj mistrů. Do Londýna se dnes kvalifikoval stejně jako Španěl Rafael Nadal. Vrchol sezony se v O2 Areně uskuteční od 15. do 22. listopadu.

Na Turnaj mistrů se Berdych dostal především díky vydařené první půlce sezony. Zahrál si semifinále Australian Open a do finále se dostal v Monte Carlu, Rotterdamu a Dauhá. Ve druhé části roku svěřenec venezuelského kouče Daniela Vallverdua získal v Šen-čenu první letošní titul a tento týden hrál v Šangaji čtvrtfinále.

Nejdále se na Turnaji mistrů Berdych dostal v roce 2011, kdy prohrál v semifinále. Čtyřikrát skončil shodně s bilancí jedné výhry a dvou proher ve skupině.

Start na Turnaji mistrů už mají s Berdychem a Nadalem jistý Srb Novak Djokovič, Brit Andy Murray a Švýcaři Roger Federer se Stanem Wawrinkou. O zbylá dvě místa usilují Španěl David Ferrer, Japonec Kei Nišikori, Francouzi Jo-Wilfried Tsonga a Richard Gasquet, Jihoafričan Kevin Anderson či Američan John Isner.