Heroes Gate 12: Česko pozná nástupce Lukáše Konečného!

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
11. 4. 2014 6:00
Hodně zajímavý a pikantní vrchol zažijí fanoušci bojových sportů v pátek večer tradičně na Podvinném mlýně v Praze.
Zleva: Štěpán Horváth a Tojla Hunanyan na čtvrtečním vážení
Zleva: Štěpán Horváth a Tojla Hunanyan na čtvrtečním vážení | Foto: Filip Škeřík/www.extraround.cz

Praha – Hodně zajímavý a pikantní vrchol zažijí fanoušci bojových sportů v pátek večer tradičně na Podvinném mlýně v Praze. O Mezinárodní boxerský titul mistra republiky ve střední váze si to rozdají domácí Anatolij Hunanyan a rodák z Karezu Štěpán Horváth.

Lukáš Konečný bude zrovna zhruba na půli cesty směrem za svým „americkým snem“ v podobě zápasu o titul mistra světa ve střední váze WBO proti Peteru Quillinovi, když si to o několik tisíc kilometrů východně budou rozdávat o ten český ve stejný divizi Hunanyan s Horváthem.

Mezi oběma panuje velké napětí

Oba ročníky 1982, oba ambiciózní, oba zkušení bojovníci, oba se navzájem respektující, přesto se zrovna dvakrát nemusí. Důvod? Horváthovi coby čistokrevnému boxerovi, bývalé české amatérské jedničce se nelíbí „drzost“ Hunanyna, který po dobytí domácích i světových titulů v kickboxu a v zápasech dle pravidel K-1, chce i tuzemský pás v klasickém boxu.

„Tenhle zápas beru jako odrazový můstek k nějakému zajímavého zahraničnímu souboji,“ svěřil se v rozhovoru pro Profiboxing.cz jednatřicetiletý Armén, který ale celý život strávil se svojí rozvětvenou rodinou v Praze. Jeho soupeř podobné zkušenosti už má – loni jej jeho patron a manažer, kterým není nikdo jiné než právě Konečný, vyvezl za hranice k menším titulovým soubojům.

První ve Francii těsně na body prohrál, přestože nepodal optimální výkon. Ten druhý na galavečeru, jehož hlavním chodem byl kontroverzní duel mezi Dereckem Chisorou a Ondřejem Pálou, také. A to přesto, že paradoxně předvedl proti favorizovanému Franku Buglionimu výborný výkon. Přechod o váhu výše a nedoléčené zranění z předchozího souboje se mu ale staly osudnými.

Horváthovi se nelíbí drzost Hunanyana

„Do super střední už nevlezu,“ pronesl tehdy Horváth. K souboji s Hunanyanem, který už byl dvakrát naplánován a dvakrát zrušen, ale jeho vyjádření nezískáte. Rozhovor pro Aktuálně.cz s díky odmítl. Stejně se zachoval už loni na podzim. Na téma „Vetřelce“ jménem Tojla Hunanyan se bývalý skvělý amatérský boxer odmítá vyjadřovat.

Místo toho se pečlivě chystá na duel, který jej má vrátit zpět na vítěznou vlnu, získat mu tuzemský titul a právoplatné místo nástupce svého velkého učitele. „Dá se říct, že si ho piplám coby svého pokračovatele,“ svěřil se nedávno i sám Konečný.

I když mezi oběma boxery panuje jistá sportovní nevraživost, mohou se fanoušci těšit dle všeho na parádní představení. V ringu se proti sobě na akci Heroes Gate 12 postaví dva bijci ve špičkové formě, na vrcholu sil. Nová krev, která má ukázat, že Česko není jen Konečný, Kraj, Šuda, Kracík, či Pála.

Zápas táhne fanoušky, bude opět Podviňák vyprodaný?

Jak tahle bitva titánů dopadne? Na papíře je díky boxerským zkušenostem favoritem Horváth, Hunanyan je ale špičkový, inteligentní tuzemský bojovník, který navíc trénuje v pořádajícím Kutil Gymu řadu boxerů. „Na každého soupeře se připravuji, koukám jeho silné i slabé stránky. Vím, že vítězství na body není moc reálné a tomu uzpůsobím taktiku,“ dodává bojovně naladěný Armén.

Pokud chcete vědět, jak se tento souboj vyvine, ještě máte možnost si zakoupit vstupenky v předprodeji ZDE! Jako tradičně pak budou zbylé neprodané vstupenky k dispozici na pokladně arény v den zápasu od 18:00 hodin.

Galavečer startuje už v 19:00 hodin a v nabídce duelů budou nejen ty v amatérském boxu, ale také duely K-1, thajského boxu a MMA. Tuhle show prostě musíte vidět!

 

Právě se děje

před 9 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy