Aktualizováno 21. 7. 2018 19:37
Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová skončily na ME v Nizozemsku třetí.
ME v plážovém volejbale (Sluková, Hermannová)
ME v plážovém volejbale (Sluková, Hermannová) | Foto: Milan Kammermayer

Haag - Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková získaly na mistrovství Evropy bronzové medaile. V utkání o třetí místo dnes v Haagu zvítězily nad Španělkami Lilianou a Elsou, které za stavu 21:18 a 20:16 pro český pár zápas vzdaly. České reprezentantky přidaly bronz ke stříbrným medailím z předloňského kontinentálního šampionátu.

Druhé nasazené se dokázaly bleskově otřepat ze ztraceného semifinále proti Nizozemkám Sanne Keizerové a Madelein Meppelinkové, které měly také dobře rozehrané. Domácí dvojici ale nakonec podlehly 22:20, 17:21 a 12:15, i když ve třetím setu vedly 11:9. V klíčové pasáži byly Češky nepřesné. "Tam jsme si to v důležité chvíli nahrály dvakrát úplně do bloku, pak blbě. V závěru jsme dostaly eso, pak skoro eso. Podmínky jsou těžké, hrozně fouká, točí se to," řekla po zápase Sluková.

Hodinu a půl po semifinále musely nastoupit k duelu o třetí místo proti Španělkám Lilianě a Else. V úvodu zápasu hned nabraly tříbodovou ztrátu a celý úvodní set prohrávaly. Poprvé se dostaly do vedení za stavu 19:18 a sadu vyhrály 21:18.

Ve druhém setu po několika zaváháních Hermannové prohrávaly 1:5, ale česká reprezentantka se oklepala a turnajové dvojky záhy srovnaly krok. Když Hermannová se Slukovou vedly 20:16, vzaly si Španělky čas na ošetření. Liliana celý dnešní program odehrála se zlomeným malíčkem pravé ruky, který měla zatejpovaný.

I když do té doby Španělky hrály bez výraznějších problémů, proti mečbolu se už na kurt nevrátily a utkání skončilo předčasně. "Je škoda, že neodehrály ten poslední bod. Nerozumím tomu, když odehrály celý zápas. Ale já vím, jak to bylo a strašně mě to těší, že jsme se zvládly posbírat po té porážce v semifinále a jedeme domů s bronzem. To se neděje každý den," řekla Sluková.

Společně s Hermannovou v Haagu pomstily krajanky Lenku Háječkovou a Hanu Kvapilovou, které před šesti lety na ME na tamní pláži zápas o bronz s tímto španělským týmem prohrály. Na turnaji neuspěly jen dvakrát s novopečenými evropskými šampionkami Keizerovou a Meppelinkovou, které ve finále porazily 21:16 a 26:24 švýcarský pár Nina Betschartová, Tanja Hüberliová.

Pro nejlepší českou mužskou dvojici skončil turnaj v osmifinále. Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli s ruským párem Konstantin Semjonov, Ilja Lešukov 20:22, 12:21.

ME v plážovém volejbalu v Nizozemsku:

Muži, osmifinále: Semjonov, Lešukov (19-Rus.) - Perušič, Schweiner (16-ČR) 2:0 (20, 12).

Ženy - finále: Keizerová, Meppelinková (15-Niz.) - Betschartová, Hüberliová (5-Švýc.) 2:0 (16, 24), o 3. místo: Hermannová, Nausch Sluková (2-ČR) - Liliana, Elsa (17-Šp.) 21:18, 20:16 skreč, semifinále: Keizerová, Meppelinková (15-Niz.) - Hermannová, Nausch Sluková 2:1 (-20, 17, 12), Betschartová, Hüberliová - Liliana, Elsa 2:1 (-14, 21, 13).