Hermannová se Slukovou si podmanily Ostravu. Finále proti Kanaďankám ale musely otáčet

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 6. 2018 17:27
Český pár porazil i Kanaďanky a na domácí půdě slaví titul.
Ostrava Beach Open: Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Nausch Sluková
Ostrava Beach Open: Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Nausch Sluková | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková vyhrály turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Ostravě. Ve finále zvítězily nad kanadským párem Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová 17:21, 21:15, 15:13. České hráčky triumfovaly na World Tour podruhé ve společné kariéře. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem nevyužili v utkání o třetí místo sedm mečbolů, přesto dosáhli v areálu v Dolní oblasti Vítkovic životního úspěchu.

Nejvýše nasazený ženský pár v cestě do boje o titul porazil německé soupeřky Victorii Bieneckovou a Isabel Schneiderovou 21:19 a 21:17. První finálový set ale domácím hráčkám nevyšel, po nesnázích na příjmu stále jen dotahovaly a nakonec prohrály o čtyři body.

Začátek druhé sady přinesl naději. Vedení 5:2 se sice ještě rozplynulo, avšak po zákrocích Nausch Slukové, která v poli dokázala zároveň vyřešit obranu i útok, byl náskok zpátky a záhy bylo jasné, že o zlatu rozhodne tie-break.

V tom Češky vedly 4:1 a posléze 9:5, kanadské hráčky se přiblížily, vyrovnat však nedokázaly. Přesto se do poslední chvíle nevzdaly. Po tvrdé smeči Nausch Slukové vedl domácí pár 14:10, ale nakonec proměnil až čtvrtý mečbol nebojácným útokem ostravské rodačky Hermannové.

Nausch Sluková a Hermannová byly letos na Světovém okruhu ve hře o zlato poprvé. Nejlépe zatím v této sezoně dopadly v Haagu, kde v lednu skončily čtvrté. Na začátku společné kariéry ovládly v roce 2015 turnaj v Antalyi, loni zkompletovaly medailovou sbírku druhým místem v Poreči a bronzem v Riu de Janeiro.

Perušič se Schweinerem zaznamenali ostravským čtvrtým místem nejlepší výsledek na turnajích čtyřhvězdičkové kategorie. V dramatickém utkání o bronz prohráli s ruským párem Konstantin Semjonov, Ilja Lešukov 21:14, 18:21, 24:26.

V dopoledním semifinále čeští volejbalisté nestačili na skvěle podávající Poláky Piotra Kantora a Bartosze Losiaka. Páté nasazené dvojici podlehli 16:21 a 13:21. Kantor a Losiak se ve finále utkají se španělským párem Pablo Herrera, Adrián Gavira.

Se Semjonovem a Lešukovem už čeští reprezentanti v Ostravě hráli, v základní skupině jim v souboji o přímý postup do osmifinále podlehli ve dvou setech. Jenže zápas o bronz byl úplně jiný.

Chybující a nespolupracující ruský pár ztratil úvodní set takřka bez odporu, avšak v následném hustém dešti se vzchopil a vyrovnal. V tie-breaku vedli Češi po Schweinerově bloku už 14:12, ale nakonec jim k vítězství nestačilo ani sedm mečbolů. Rusové proměnili po horším příjmu české dvojice svůj šestý.

Na turnaji čtyřhvězdičkové kategorie dosud byli čeští volejbalisté nejlépe pátí v dubnu v Číně. V květnu Schweiner s Perušičem získali stříbro na tříhvězdičkové soutěži v Turecku.

Turnaj Světového okruhu kategorie 4* v plážovém volejbalu v Ostravě:

Ženy:

Finále:

Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) - Bansleyová, Wilkersonová (5-Kan.) 2:1 (-17, 15, 13),

Semifinále:

Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) - Bienecková, Schneiderová (9-Něm.) 2:0 (19, 17), Bansleyová, Wilkersonová (5-Kan.) - Borgerová, Kozuchová (12-Něm.) 2:1 (-18, 20, 12).

Muži:

Finále:

Herrera, Gavira (12-Šp.) - Kantor, Losiak (5-Pol.) 2:1 (25, -15, 11),

Semifinále:

Kantor, Losiak (5-Pol.) - Perušič, Schweiner (8-ČR) 2:0 (16, 13), Herrera, Gavira (12-Šp.) - Semjonov, Lešukov (24-Rus.) 2:0 (19, 26).

O 3. místo: Semjonov, Lešukov - Perušič, Schweiner 2:1 (-14, 18, 24),

17:35 finále: Kantor, Losiak - Herrera, Gavira.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Nebudu tolerovat násilí na demonstrantů policistech, řekl nový francouzský premiér Castex

Nový francouzský premiér Jean Castex si pro nadcházející dva roky vytkl za cíl boj proti násilí a terorismu. Útoky na policisty i běžná kriminalita občany znepokojují a lidé žádají "rozhodnou a nekompromisní reakci státu", řekl podle agentury DPA Castex při představení programových priorit svého nového kabinetu ve francouzském parlamentu. V ekonomice hodlá premiér prosazovat snižování daní, transformaci průmyslu, investice do zelených technologií i pokračování sporné důchodové reformy.

Castex v projevu hovořil i o brutálním útoku na řidiče autobusu v jihofrancouzském Bayonne či o nedávných násilnostech v Dijonu a okolí. V mnoha oblastech drobná kriminalita, nezdvořilosti, zesměšňování, urážky či obchod s drogami zesílily natolik, že lidem brání v normálním životě, míní Castex.

"Naší policii a našim četníkům… chci jménem národa vyjádřit svou nejhlubší úctu a vděčnost," řekl novopečený šéf francouzské vlády. Dodal, že nebude tolerovat násilí, které během protestů páchá násilnická menšina demonstrantů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy