Hermannová se Slukovou si podmanily Ostravu. Finále proti Kanaďankám ale musely otáčet

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 6. 2018 17:27
Český pár porazil i Kanaďanky a na domácí půdě slaví titul.
Ostrava Beach Open: Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Nausch Sluková
Ostrava Beach Open: Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Nausch Sluková | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková vyhrály turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Ostravě. Ve finále zvítězily nad kanadským párem Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová 17:21, 21:15, 15:13. České hráčky triumfovaly na World Tour podruhé ve společné kariéře. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem nevyužili v utkání o třetí místo sedm mečbolů, přesto dosáhli v areálu v Dolní oblasti Vítkovic životního úspěchu.

Nejvýše nasazený ženský pár v cestě do boje o titul porazil německé soupeřky Victorii Bieneckovou a Isabel Schneiderovou 21:19 a 21:17. První finálový set ale domácím hráčkám nevyšel, po nesnázích na příjmu stále jen dotahovaly a nakonec prohrály o čtyři body.

Začátek druhé sady přinesl naději. Vedení 5:2 se sice ještě rozplynulo, avšak po zákrocích Nausch Slukové, která v poli dokázala zároveň vyřešit obranu i útok, byl náskok zpátky a záhy bylo jasné, že o zlatu rozhodne tie-break.

V tom Češky vedly 4:1 a posléze 9:5, kanadské hráčky se přiblížily, vyrovnat však nedokázaly. Přesto se do poslední chvíle nevzdaly. Po tvrdé smeči Nausch Slukové vedl domácí pár 14:10, ale nakonec proměnil až čtvrtý mečbol nebojácným útokem ostravské rodačky Hermannové.

Nausch Sluková a Hermannová byly letos na Světovém okruhu ve hře o zlato poprvé. Nejlépe zatím v této sezoně dopadly v Haagu, kde v lednu skončily čtvrté. Na začátku společné kariéry ovládly v roce 2015 turnaj v Antalyi, loni zkompletovaly medailovou sbírku druhým místem v Poreči a bronzem v Riu de Janeiro.

Perušič se Schweinerem zaznamenali ostravským čtvrtým místem nejlepší výsledek na turnajích čtyřhvězdičkové kategorie. V dramatickém utkání o bronz prohráli s ruským párem Konstantin Semjonov, Ilja Lešukov 21:14, 18:21, 24:26.

V dopoledním semifinále čeští volejbalisté nestačili na skvěle podávající Poláky Piotra Kantora a Bartosze Losiaka. Páté nasazené dvojici podlehli 16:21 a 13:21. Kantor a Losiak se ve finále utkají se španělským párem Pablo Herrera, Adrián Gavira.

Se Semjonovem a Lešukovem už čeští reprezentanti v Ostravě hráli, v základní skupině jim v souboji o přímý postup do osmifinále podlehli ve dvou setech. Jenže zápas o bronz byl úplně jiný.

Chybující a nespolupracující ruský pár ztratil úvodní set takřka bez odporu, avšak v následném hustém dešti se vzchopil a vyrovnal. V tie-breaku vedli Češi po Schweinerově bloku už 14:12, ale nakonec jim k vítězství nestačilo ani sedm mečbolů. Rusové proměnili po horším příjmu české dvojice svůj šestý.

Na turnaji čtyřhvězdičkové kategorie dosud byli čeští volejbalisté nejlépe pátí v dubnu v Číně. V květnu Schweiner s Perušičem získali stříbro na tříhvězdičkové soutěži v Turecku.

Turnaj Světového okruhu kategorie 4* v plážovém volejbalu v Ostravě:

Ženy:

Finále:

Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) - Bansleyová, Wilkersonová (5-Kan.) 2:1 (-17, 15, 13),

Semifinále:

Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) - Bienecková, Schneiderová (9-Něm.) 2:0 (19, 17), Bansleyová, Wilkersonová (5-Kan.) - Borgerová, Kozuchová (12-Něm.) 2:1 (-18, 20, 12).

Muži:

Finále:

Herrera, Gavira (12-Šp.) - Kantor, Losiak (5-Pol.) 2:1 (25, -15, 11),

Semifinále:

Kantor, Losiak (5-Pol.) - Perušič, Schweiner (8-ČR) 2:0 (16, 13), Herrera, Gavira (12-Šp.) - Semjonov, Lešukov (24-Rus.) 2:0 (19, 26).

O 3. místo: Semjonov, Lešukov - Perušič, Schweiner 2:1 (-14, 18, 24),

17:35 finále: Kantor, Losiak - Herrera, Gavira.

 

Právě se děje

Další zprávy