Helešic s Podrazilem brali v Poznani bronz, další české lodě na stupně vítězů nedosáhly

Aktualizováno 18. 6. 2017 14:15
Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil navázala na vystoupení v Bělehradu a také na Světovém poháru v Poznani si dojela pro třetí místo. Ženský dvojskif a mužská čtyřka bez kormidelníka skončily mimo stupně vítězů.
Lukáš Helešic a Jakub Podrazil dojeli podruhé v sezoně třetí.
Lukáš Helešic a Jakub Podrazil dojeli podruhé v sezoně třetí. | Foto: Tomáš Liška

Poznaň - Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil obsadila třetí místo ve druhém závodě Světového poháru ve veslování v Poznani. Vyhráli francouzští bratři Théophile a Valentin Onfroyovi. Druhé místo obsadila srbská dvojice Nenad Bedik, Miloš Vasič.

Veslaři pražské Dukly Helešic s Podrazilem tak navázali na bronz z úvodního dílu SP v Bělehradě. "Byl to skvělý závod. Dávali jsme si pozor na technické chyby, které nás provází celou tuto sezonu. A vyplatilo se. Byl z toho bronz v osobním rekordu," uvedl pro ČTK Helešic.

Čeští veslaři zajeli čas 6:23,10 minuty a bronz před Nizozemci uhájili o sedm desetin. "Jsme rádi, že z toho nebyla opět brambora. Je to motivace do dalších tréninků," dodal Helešic, jenž před třemi týdny s Podrazilem skončili v Račicích na evropském šampionátu potřetí za sebou na čtvrtém místě.

"Podmínky v Poznani nám vyhovovaly, jak v páteční rozjížďce, tak i přímo ve finále. Foukal nám dobrý vítr, který nám přinesl osobní rekord. Jsem moc rád, že mě přijela podpořit i rodina a přítelkyně," doplnil parťáka Podrazil.

Úřadující mistryně Evropy na dvojskifu Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová v Polsku na stupně vítězů nedosáhly a skončily čtvrté. Čtyřka bez kormidelníka Matěj Tikal, Jan Pilc, Jakub Paroulek, Tomáš Emr byla pátá.

Další tři čeští zástupci se představili ve finále B a bojovali o sedmé až 12. místo. Dvojskif Matyáš Klang, Petr Melichar dojel stejně jako skifař lehkých vah Jiří Šimánek třetí, Jan Cincibuch pátý.

Druhý díl Světového poháru ve veslování v Poznani (Polsko):

Muži:

Skif: 1. Manson (N. Zél.) 6:30,74.

Skif leh. vah: 1. Mikolajczewski (Pol.) 6:51,40, …finále B: 3. Šimánek 6:58,05, 5. Cincibuch (oba ČR) 7:06,28.

Dvojka bez korm.: 1. T. Onfroy, V. Onfroy (Fr.) 6:21,19, … 3. Helešic, Podrazil (ČR) 6:23,10.

Dvojka bez korm. lehkých vah: 1. O'Donovan, O'Driscoll (Ir.) 6:32,93.

Dvojskif: 1. Storey, Harris (N. Zél.) 6:06,89, …finále B: 3. Klang, Melichar (ČR) 6:18,65.

Dvojskif leh. vah: 1. Houin, Azou (Fr.) 6:12,40.

Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie 5:44,34, …5. ČR (Tikal, Pilc, Paroulek, Emr) 6:07,04.

Párová čtyřka: 1. Velká Británie 5:36,42.

Osma: 1. Německo 5:18,68.