Helešic s Podrazilem brali v Poznani bronz, další české lodě na stupně vítězů nedosáhly

Aktualizováno 18. 6. 2017 14:15
Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil navázala na vystoupení v Bělehradu a také na Světovém poháru v Poznani si dojela pro třetí místo. Ženský dvojskif a mužská čtyřka bez kormidelníka skončily mimo stupně vítězů.
Lukáš Helešic a Jakub Podrazil dojeli podruhé v sezoně třetí.
Lukáš Helešic a Jakub Podrazil dojeli podruhé v sezoně třetí. | Foto: Tomáš Liška

Poznaň - Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil obsadila třetí místo ve druhém závodě Světového poháru ve veslování v Poznani. Vyhráli francouzští bratři Théophile a Valentin Onfroyovi. Druhé místo obsadila srbská dvojice Nenad Bedik, Miloš Vasič.

Veslaři pražské Dukly Helešic s Podrazilem tak navázali na bronz z úvodního dílu SP v Bělehradě. "Byl to skvělý závod. Dávali jsme si pozor na technické chyby, které nás provází celou tuto sezonu. A vyplatilo se. Byl z toho bronz v osobním rekordu," uvedl pro ČTK Helešic.

Čeští veslaři zajeli čas 6:23,10 minuty a bronz před Nizozemci uhájili o sedm desetin. "Jsme rádi, že z toho nebyla opět brambora. Je to motivace do dalších tréninků," dodal Helešic, jenž před třemi týdny s Podrazilem skončili v Račicích na evropském šampionátu potřetí za sebou na čtvrtém místě.

"Podmínky v Poznani nám vyhovovaly, jak v páteční rozjížďce, tak i přímo ve finále. Foukal nám dobrý vítr, který nám přinesl osobní rekord. Jsem moc rád, že mě přijela podpořit i rodina a přítelkyně," doplnil parťáka Podrazil.

Úřadující mistryně Evropy na dvojskifu Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová v Polsku na stupně vítězů nedosáhly a skončily čtvrté. Čtyřka bez kormidelníka Matěj Tikal, Jan Pilc, Jakub Paroulek, Tomáš Emr byla pátá.

Další tři čeští zástupci se představili ve finále B a bojovali o sedmé až 12. místo. Dvojskif Matyáš Klang, Petr Melichar dojel stejně jako skifař lehkých vah Jiří Šimánek třetí, Jan Cincibuch pátý.

Druhý díl Světového poháru ve veslování v Poznani (Polsko):

Muži:

Skif: 1. Manson (N. Zél.) 6:30,74.

Skif leh. vah: 1. Mikolajczewski (Pol.) 6:51,40, …finále B: 3. Šimánek 6:58,05, 5. Cincibuch (oba ČR) 7:06,28.

Dvojka bez korm.: 1. T. Onfroy, V. Onfroy (Fr.) 6:21,19, … 3. Helešic, Podrazil (ČR) 6:23,10.

Dvojka bez korm. lehkých vah: 1. O'Donovan, O'Driscoll (Ir.) 6:32,93.

Dvojskif: 1. Storey, Harris (N. Zél.) 6:06,89, …finále B: 3. Klang, Melichar (ČR) 6:18,65.

Dvojskif leh. vah: 1. Houin, Azou (Fr.) 6:12,40.

Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie 5:44,34, …5. ČR (Tikal, Pilc, Paroulek, Emr) 6:07,04.

Párová čtyřka: 1. Velká Británie 5:36,42.

Osma: 1. Německo 5:18,68.

Ženy:

Skif: 1. Lobnigová (Rak.) 7:13,26.

Skif leh. vah: 1. Kiddleová (N. Zél.) 7:36,89.

Dvojka bez korm.: 1. Prendergastová, Gowlerová (N. Zél.) 6:49,08.

Dvojskif: 1. Donoghueová, Loeová (N. Zél.) 6:39,13, …4. L. Antošová, Fleissnerová (ČR) 6:49,16.

Dvojskif leh. vah: 1. Čchen Fang, Pchan Tan-tan (Čína) 6:50,93.

Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie 6:22,65.

Párová čtyřka: 1. Polsko 6:14,60.

Osma: 1. Nový Zéland 6:01,27.

před 14 minutami

Tři desítky dětí na táboře na Novojičínsku ošetřili kvůli zažívacím obtížím záchranáři, případ řeší hygiena

Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracely. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. Řekl to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Děti se nakazily podle informací ČTK pravděpodobně ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

"Příčiny přesně neznáme. Zjišťuje je nemocnice a hygienici," uvedl Humpl. Dodal, že záchranáři se o situaci dozvěděli v sobotu před půlnocí. "Na místě zasahovalo pět posádek," dodal. Lékaři ošetřili 33 lidí.