Hejnová: Ženy jsou lepší. Snad budou sportovcům vládnout dál

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 12. 2013 6:30
Už poosmé v řadě ovládly anketu Sportovec roku ženy. Po Kateřině Neumannové, Martině Sáblíkové, Barboře Špotákové a Petře Kvitové v roce 2013 suverénním způsobem triumfovala Zuzana Hejnová.
Zuzana Hejnová věří, že se českým sportovkyním povede natáhnout vítěznou sérii i v příštím roce.
Zuzana Hejnová věří, že se českým sportovkyním povede natáhnout vítěznou sérii i v příštím roce. | Foto: CPA

Praha - Už poosmé v řadě ovládly anketu Sportovec roku ženy. Po Kateřině Neumannové, Martině Sáblíkové, Barboře Špotákové a Petře Kvitové v roce 2013 suverénním způsobem triumfovala Zuzana Hejnová.

Jak po vyhlášení ankety přiznala, ráda by příští rok vítězství v anketě obhájila. A kdyby to nedokázala, chce, aby příští rok natáhla vítěznou sérii jiná česká sportovkyně. 

"Jsem moc ráda, že jsem vyhrála, navíc jsem šťastná i za to, že opět vyhrála žena. Myslím, že jsou ženy lepší a snad budou vládnout téhle anketě i dále," řekla Hejnová na tiskové konferenci po vyhlášení.

Zuzano, ve čtvrtek budete slavit 27. narozeniny. Jak moc Vás těší dárek od českých sportovních novinářů?
Je to ten nejhezčí dárek, co jsem mohla dostat. Jak na na narozeniny, tak na Vánoce. Doufám, že ho budu mít čas i oslavit. Že to nebude jen anketa a spousta povinností, ale že budu mít čas si i připít s kamarády, které jsem dlouho neviděla.

Triumfem v anketě jste zakončila Váš jednoznačně nejlepší sezonu...
Je to tak. Tím se to hezky završí. Pak už je přede mnou další rok, nebude příležitost se k tomu vracet a budu myslet na něj. 

Letos jste vyhrála všech 13 závodů pod otevřeným nebem. Dáváte si stejný cíl i do příštího roku?
Když jsme dávali dohromady termínovou listinu a počty závodů, tak to tak fakt vychází, ale myslím si, že to nedopadne, je to fakt hodně a nevím, jak bych to zvládala, určitě to ještě budeme promýšlet. 

Vzpomínala jste po konci sezony na nějaké momenty z tohoto vydařeného roku?
Občas ano. Když jsem už hodně unavená a nechce se mi na trénink, tak si vzpomenu na to, jak to bylo příjemné, když jsem vyhrávala, a řeknu si, že je zase potřeba to odtrénovat, abych mohla znovu zažívat ty skvělé pocity.

Martina Sáblíková se motivuje sledováním svých vítězných závodů. Děláte to také?
Občas. Ale spíš si je pouští můj přítel Honza, a když už si to pustí, tak se podívám taky. Dělá to, když má třeba nějaký splín v práci, tak si vždycky jde udělat radost tím, že si třeba pustí nějaký můj běh.

Prohlížíte si i získané trofeje. A kde je vůbec máte uložené?
V takové skříňce v obýváku. Některé leží na akvárku, ale třeba tu co mám u sebe je už moc těžká ta už se tam nevejde, takže budeme muset najít nějaké místo.

Máte za sebou už předsezonní soustředění v jihoafrickém Potcheefstromu. Jak jste se tam měla?
Bylo tam dobře jako vždycky. Letos jsem si to fakt užívala, že jsem tam nic nemusela, mohla jsem se soustředit jenom na trénink. V podstatě jsem tam jenom trénovala, jedla a spala, což tady v Praze moc nejde. Takže letos poprvé jsem tam byla opravdu hrozně ráda a ani se mi nechtělo moc domů.

A už jste si vyzkoušela nějakou čtvrtku naplno?
Jeden takový trénink jsme tam absolvovala stejný jako na jaře a dopadl líp, takže to mám radost, protože teď na podzim na tom určitě nejsem tak dobře jako na jaře. Přesto ty výkony byly lepší, takže i z toho se dá usuzovat, že je to na dobré cestě. A pak ještě těsně před odjezdem jsme absolvovali jeden test, který jsem ještě nikdy nešla. Ale dopadl hodně dobře a trenér byl spokojený, takže myslím, že to je dobré. 

 

Právě se děje

před 52 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy