Hejnová: Ženy jsou lepší. Snad budou sportovcům vládnout dál

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 12. 2013 6:30
Už poosmé v řadě ovládly anketu Sportovec roku ženy. Po Kateřině Neumannové, Martině Sáblíkové, Barboře Špotákové a Petře Kvitové v roce 2013 suverénním způsobem triumfovala Zuzana Hejnová.
Zuzana Hejnová věří, že se českým sportovkyním povede natáhnout vítěznou sérii i v příštím roce.
Zuzana Hejnová věří, že se českým sportovkyním povede natáhnout vítěznou sérii i v příštím roce. | Foto: CPA

Praha - Už poosmé v řadě ovládly anketu Sportovec roku ženy. Po Kateřině Neumannové, Martině Sáblíkové, Barboře Špotákové a Petře Kvitové v roce 2013 suverénním způsobem triumfovala Zuzana Hejnová.

Jak po vyhlášení ankety přiznala, ráda by příští rok vítězství v anketě obhájila. A kdyby to nedokázala, chce, aby příští rok natáhla vítěznou sérii jiná česká sportovkyně. 

"Jsem moc ráda, že jsem vyhrála, navíc jsem šťastná i za to, že opět vyhrála žena. Myslím, že jsou ženy lepší a snad budou vládnout téhle anketě i dále," řekla Hejnová na tiskové konferenci po vyhlášení.

Zuzano, ve čtvrtek budete slavit 27. narozeniny. Jak moc Vás těší dárek od českých sportovních novinářů?
Je to ten nejhezčí dárek, co jsem mohla dostat. Jak na na narozeniny, tak na Vánoce. Doufám, že ho budu mít čas i oslavit. Že to nebude jen anketa a spousta povinností, ale že budu mít čas si i připít s kamarády, které jsem dlouho neviděla.

Triumfem v anketě jste zakončila Váš jednoznačně nejlepší sezonu...
Je to tak. Tím se to hezky završí. Pak už je přede mnou další rok, nebude příležitost se k tomu vracet a budu myslet na něj. 

Letos jste vyhrála všech 13 závodů pod otevřeným nebem. Dáváte si stejný cíl i do příštího roku?
Když jsme dávali dohromady termínovou listinu a počty závodů, tak to tak fakt vychází, ale myslím si, že to nedopadne, je to fakt hodně a nevím, jak bych to zvládala, určitě to ještě budeme promýšlet. 

Vzpomínala jste po konci sezony na nějaké momenty z tohoto vydařeného roku?
Občas ano. Když jsem už hodně unavená a nechce se mi na trénink, tak si vzpomenu na to, jak to bylo příjemné, když jsem vyhrávala, a řeknu si, že je zase potřeba to odtrénovat, abych mohla znovu zažívat ty skvělé pocity.

Martina Sáblíková se motivuje sledováním svých vítězných závodů. Děláte to také?
Občas. Ale spíš si je pouští můj přítel Honza, a když už si to pustí, tak se podívám taky. Dělá to, když má třeba nějaký splín v práci, tak si vždycky jde udělat radost tím, že si třeba pustí nějaký můj běh.

Prohlížíte si i získané trofeje. A kde je vůbec máte uložené?
V takové skříňce v obýváku. Některé leží na akvárku, ale třeba tu co mám u sebe je už moc těžká ta už se tam nevejde, takže budeme muset najít nějaké místo.

Máte za sebou už předsezonní soustředění v jihoafrickém Potcheefstromu. Jak jste se tam měla?
Bylo tam dobře jako vždycky. Letos jsem si to fakt užívala, že jsem tam nic nemusela, mohla jsem se soustředit jenom na trénink. V podstatě jsem tam jenom trénovala, jedla a spala, což tady v Praze moc nejde. Takže letos poprvé jsem tam byla opravdu hrozně ráda a ani se mi nechtělo moc domů.

A už jste si vyzkoušela nějakou čtvrtku naplno?
Jeden takový trénink jsme tam absolvovala stejný jako na jaře a dopadl líp, takže to mám radost, protože teď na podzim na tom určitě nejsem tak dobře jako na jaře. Přesto ty výkony byly lepší, takže i z toho se dá usuzovat, že je to na dobré cestě. A pak ještě těsně před odjezdem jsme absolvovali jeden test, který jsem ještě nikdy nešla. Ale dopadl hodně dobře a trenér byl spokojený, takže myslím, že to je dobré. 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy