Hejnová, Veselý, Maslák? Atleti vybírají toho nejlepšího

Český atletický svaz zveřejnil desítku nejlepších atletů sezony, kteří se utkají o titul Atlet roku.
Do prestižní domácí ankety vstoupila Zuzana Hejnová už jako vítězka její evropské obdoby. Svěřenkyně Dalibora Kupky šla v letošní hlavní sezoně od vítězství k vítězství, a tak se na 400 m překážek stala nejen mistryní světa, ale i majitelkou diamantové trofeje. K tomu přidala v hale na doplňkové hladké čtvrtce na HME individuální čtvrté místo a bronz se štafetou spolu s Bartoničkovou, Masnou a Rosolovou.
Když házel, jen málokdo mu dovedl konkurovat. Před nejdůležitějším závodem roku však oštěpaři Vítězslavu Veselému hrozilo, že vůbec nebude moci zasáhnout do boje. Zdravotní potíže s kolenem však v Moskvě překonal a bitvu na stadionu v Lužnikách dotáhl ke světovému zlatu, dosavadnímu největšímu úspěchu kariéry 30letého svěřence Jana Železného. Vedle toho dokázal obhájit své prvenství v prestižním diamantovém seriálu.
Parádní načasování formy ke světovému šampionátu v Moskvě vyneslo sedmibojařce Elišce Klučinové životní výsledek v podobě sedmého místa, které si vysloužila o 49 bodů vylepšeným osobním – a tudíž národním – rekordem na 6332 bodů. Vedle toho byla 25letá svěřenkyně Františka Ptáčníka čtvrtá při univerziádě v Kazani.
Svou nadvládu na čtvrtce nad starým kontinentem, kterou započal loňským titulem v Helsinkách, potvrdil 22letý Pavel Maslák ziskem evropské halové koruny v Göteborgu, kde přidal i štafetový bronz s Lichým, Němečkem a Prorokem. V létě pak svěřenec Dalibora Kupky na dvoustovce vybojoval další bronz při ME do 22 let v Tampere, především ale ohromil při MS v Moskvě postupem do finále na 400 m v národním rekordu 44.84. Pátým místem se v něm rozhodně neztratil, stejně jako při diamantových mítincích, kde doběhl dvakrát třetí.
Foto: Reuters
Sport Sport, Český atletický svaz
31. 10. 2013 13:23
Český atletický svaz zveřejnil desítku nejlepších atletů sezony, kteří se utkají o titul Atlet roku.

Praha - Nejvíce lístků za posledních patnáct ročníků dorazilo na ČAS v jeho pravidelné anketě Atlet roku. Zapojilo se totiž celkem 156 oslovených z řad trenérů, funkcionářů a zástupců médií.

„Atlet roku 2013“ a také trenér, junior a objev roku budou vyhlášeni stejně jako v minulých letech v přímém přenosu ČT z hotelu Ambassador-Zlatá husa.

Galavečer přenáší živě hlavní program České televize, tentokrát v sobotu 9. listopadu od 21:40 hodin.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy