reklama
 
 

Hejnová svůj rozběh vyklusala, přesto hladce postoupila

12. 8. 2013 10:06
Česká překážkářka Zuzana Hejnová na MS v Moskvě hladce vyhrála svůj rozběh na 400 metrů překážek.

Moskva - Žhavá česká adeptka na medaili z mistrovství světa v atletice Zuzana Hejnová pondělní premiéru na moskevském oválu zvládla.

Svůj rozběh na 400 metrů překážek suvěrénně vyhrála a do cíle doklusala v tréninkovém tempu s velkým náskokem na všechny své sokyně.

Chronometr po doběhu nakonec ukázal čas 55,25 což je o více než dvě sekundy horší čas než je její letošní maximum z Londýna.

"Cítím se opravdu dobře, běží se mi hrozně lehce, snad to tak půjde dál," prohlásil po doběhu v rozhovoru pro Českou televizi Hejnová. 

Česká favoritka se přitom musela srovnat i s tím, že se při jejím rozběhu startovalo kvůli chybám soupeřek až na počtvrté. "Určitě to nebylo příjemné, ale naštěstí mám silnou psychiku," glosovala tuto situaci česká závodnice.

Do semifinále krom Hejnové postoupila také druhá česká zástupkyně v této disciplíně, loňská evropská vicemistryně Denisa Rosolová, která zaběhla čas 55,44 a taktéž ovládla svůj rozběh.

Nejlepší čas ze všech čtyř rozběhů zaznamenala Perri Shakes-Draytonová, jež ovál oběhla za 54,42. Hejnové čas stačil na páté místo.

autor: Sport | 12. 8. 2013 10:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama