Hejnová si zatím v Moskvě užívá, viděli i Rudé náměstí

ČTK ČTK
11. 8. 2013 14:33
Zatím atmosféru mistrovství světa Zuzana Hejnová nenasála, ale určitě prý si v pondělí uvědomí, že začíná její moskevská zlatá mise, až se postaví na start rozběhu na 400 metrů překážek.
Po Moskvě se zatím pohybuje Hejnová jen v civilu.
Po Moskvě se zatím pohybuje Hejnová jen v civilu. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Zatím atmosféru atletického mistrovství světa Zuzana Hejnová nenasála, ale určitě prý si v pondělí uvědomí, že začíná její moskevská zlatá mise, až se postaví na start rozběhu na 400 metrů překážek. Je pořád klidná a vyrovnaná, na šampionátu nemá žádný problém a už dokonce viděla Rudé náměstí.

"Zatím jsem každý den trénovala, jen dnes mám volno," řekla v neděli v Moskvě. Dopoledne byla dokonce poprvé na stadionu podívat se na tréninkového kolegu Pavla Masláka a jeho postup do semifinále čtyřstovky. "Stadion je hezký, ale škoda, že tam není moc lidí. Není tudíž taková atmosféra, jaká by měla být, snad bude více lidí chodit večer," podotkla.

Rudé náměstí se Hejnové líbilo

Do města se dostala díky tomu, že navštívila stan svého sponzora Nike, kde si byla i pro tretry. Ten je právě v centru ruské metropole. "Líbilo se mi tam. Chrám Vasila Blaženého je hrozně hezký, jako z pohádky. Myslím, že to k Rusku patří. Škoda, že je zavřené Mauzoleum, ale ráda bych se tam taky podívala," plánovala.

Dřív ale musí šestadvacetiletá vedoucí žena světových tabulek závodit a soustředit se na výkon. "Nebudu mít čas na nějaké velké výlety, ale alespoň krátký výlet chci stihnout a koupit si matrjošku," usmála se. "Ale od zítřka to pro mě začne a pak vlastně každý den," upozornila. Semifinále je na programu v úterý, finále ve čtvrtek, potom štafeta.

"Zatím vše funguje tak, jak má. Autobusy jezdí včas, hotel je skvělý, jídlo dobré, musím říct, že mi tady chutná," pravila. Vyfotila se i s maskotem olympijských her v Moskvě. "Ani jsem nevěděla, že to je on, když jsem šla kolem poprvé, v té době jsem ještě ani nebyla na světě," usmála se šestadvacetiletá atletka.

Hejnová je připravena na životní šampionát

I proto má problém se v Rusku domluvit, byť se snažila před šampionátem azbuku trochu naučit. "Aspoň si umím přečíst názvy stanic v metru, jinak nevím, kam bych se dostala," smála se. "A když Rusům řeknete třeba děkuji, nashledanou, tak jsou spokojený, většinou to nečekají," řekla.

Její hlava je připravena na velký výkon. Kdyby svou situaci porovnala s dobou před loňskou olympiádou v Londýně, kde byla třetí, je na tom o dost lépe. "Vím, že při rozběhu a semifinále budu moct pošetřit síly, v Londýně jsem byla hodně nervózní, nevěděla jsem úplně, jak můžu běžet. A v tom je zásadní rozdíl," prohlásila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy