Hejnová má Sportovce roku v kapse. Kdo má vyhrát podle vás?

Podívejte se v tomto fotopřehledu na deset českých sportovců a tři týmy, z nichž budou vybráni vítězové ankety Sportovec roku 2013.
Roman Kreuziger, pátý muž celkového pořadí Tour de France, což je nejlepší výsledek českého cyklisty v historii v závodech "velké trojky". Navíc v dubnu vyhrál jarní klasiku Amstel Gold Race. I kvůli tomu by měl být mezi nejlepší trojicí ankety.
Mezi nejlepší trojicí by měl být i Vítězslav Veselý, další mistr světa, tentokrát v hodu oštěpem, který stejně jako Hejnová triumfoval v Diamantové lize.
Mezi nejlepší pěticí by neměla chybět komet letošního roku Gabriela Soukalová, která v minulé sezoně zcela ovládla finále Světového poháru, v nové sezoně zase vévodí průběžnému pořadí SP.
V elitní pětici by neměl chybět ani Jaromír Jágr, finalista posledního ročníku Stanley Cupu a živoucí legenda českého hokeje. Daří se mu i v novém angažmá v New Jersey, kde je nejproduktivnějším hráčem.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Sport
18. 12. 2013 6:00
Podívejte se na desítku českých sportovců a trojici týmů, které usilují o titul Sportovec roku 2013, který bude dnes večer vyhlášen.

Praha - Podívejte se na desítku českých sportovců a trojici týmů, které usilují o titul Sportovec roku 2013, který bude dnes večer vyhlášen. 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy