Házenkáři otočili zápas s Ruskem a na úvod play off o MS slavili vítěztsví

8. 6. 2018 21:42
Čeští házenkáři porazili v úvodním utkání play off kvalifikace mistrovství světa Rusko po fantastickém obratu v závěru 27:26. Reprezentantům nevyšel úvod a v prvním poločase prohrávali až o sedm branek. Ve 43. minutě však srovnali a v závěrečných sekundách rozhodl Roman Bečvář. Odveta se hraje v úterý v Permu. Český celek v play off usiluje o druhý postup na velký turnaj po sobě. V lednu reprezentanti překvapili na evropském šampionátu šestým místem, kterým vyrovnali nejlepší výsledek v samostatné historii.
Dmitrij Santalov z Ruska a český hráč Tomáš Babák v úvodním utkání play off kvalifikace mistrovství světa házenkářů | Foto: ČTK

Úvodní utkání play off kvalifikace mistrovství světa házenkářů 2019 - Plzeň:

ČR - Rusko 27:26 (12:17)

Sestava a branky ČR: Mrkva, Štochl - Hrstka 6, Bečvář 2, Landa, Jurka, Horák 2, Kotrč 1, Kašpárek 5, Babák 6, Šlachta 3, Škvařil, Zdráhala, Číp, Mubenzem, Zeman 2.

Nejvíce branek Ruska: Šiškarev 5, Kiselev 4. Rozhodčí: Jurinovič, Mrvica (oba Chorv.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3. Vyloučení: 2:0. Diváci: 1200.