15:11
Maďarsko
Zdráhala 14x, Číp 4x, Horák 4x, Hrstka 4x, Stehlík 3x, Kašpárek 3x, Bečvář 1x
Lékai 9x, Balogh 5x, Bodó 4x, Bártok 2x, Fekete 2x, Hornyak 2x, Ancsin 2x, Juhasz 1x

Dobrý den, vítáme vás u klíčového zápasu o postup do další fáze mistrovství Evropy v házené mužů v chorvatském Varaždinu. Český tým se od 18:15 postaví Maďarům.

Zápas za malou chvíli vypukne, zde je česká sestava:

Galia, Mrkva - Hrstka, Bečvář, Landa, Horák, Kotrč, Kašpárek, Stehlík, Petrovský, Zdráhala, Číp, Sviták, Mubenzem, Kasal, Zeman

Zde celek Maďarska:

Mikler, Borbely - Balogh, Ligetvári, Hornyak, Bánhidi, Szöllősi, Bartok, Császár, Ancsin, Juhász, Bodó, Schuch, Lékai, Fekete, Orszagh.

Zápas bude řídit francouzská dvojice Pichon - Reveret.

Ve Varaždinu, kde se hraje, panuje domácí maďarské prostředí. Město je totiž vzdálené jen kousíček od společných chorvatsko-maďarských hranic.

1.

Zápas začíná!

1.

Maďaři vedou 1:0, prosadil se Lékai.

2.

Petrovský se neprosadil, na druhé straně skvěle zasáhl Galia, ale sudí viděli faul Horáka, za který česká spojka dostává dvouminutový trest.

2.

Bodó zvyšuje na 0:2.

3.

Maďarský gólman bohužel zlikvidoval tutovku Zdráhaly.

4.

Skvělý zásah Galii! Maďaři dohráli na pivota, ale český gólman byl proti a výborně zasáhl.

5.

Konečně i gól pro český tým - Stanislav Kašpárek!

6.

Lékai vypálil, jeho ránu Češi ztečovali do zámezí.

6.

Nakonec akce Maďarů končí gólem, zdálky se trefil Ancsin.

7.

Zdráhalova rána se odrazila od tyče k Petrovskému, který ve vyložené šanci nechal vyniknout brankáře Maďarska. Bohužel.

8.

Postavení Maďarů v brankovišti dalo možnost Čechům zaútočit, čehož rychle využil Zdráhala - gól!

9.

Po faulu Horáka házel Lékai sedmičku. Proměnil ji. 2:4.

9.

Je vyrovnáno! Po zákroku Galii šli Češi do útoku a Zdráhala vyrovnává.

11.

Rychlý gól Maďarů vrací soupeřům vedení.

11.

Ne však na dlouho. Pavel Horák zase vyrovnává.

5:6 - Ancsin.

13.

6:7. Skvěle se trefil Kašpárek, z brejku ale Maďaři opět odskakují.

14.

Češi drží krok - Ondřej Zdráhala!

Sedmička pro Maďary, a navíc druhý dvouminutový trest pro Horáka. Ještě jeden a český hráč půjde pod sprchy.

Lékai dává gól.

Sedmička a dvě minuty i na druhé straně - odpočine si Ancsin. Zdráhala vyrovnává.

17.

Češi poprvé vedou! Galia si počkal na Lékaie, rychle vyhodil na Čípa, který dává gól. Následně po chybě v rozehrávce dává Číp druhý gól. Skvělá minutka - 10:8.

18.

Maďaři ale snižují.

19.

Teď byli sudí k Čechům milosrdní. Kašpárek minul, ale rozhodčí pískají sedmičku. A Zdráhala proměňuje.

20.

Lékai opět snižuje.

21.

Galia zlikvidoval nájezd Ancsina. A znovu!

22.

Na druhé straně pálí Pavel Horák!

23.

Na Lékaiovu sedmičku šel do brány Mrkva. A chytil ji. Skvěle.

23.

Maďarský gólman vychytal Kašpárka, Češi ale pokračovali v útoku a došli si pro sedmičku. A Zdráhala opět suverénní.

23.

Timeout pro Maďary. My vám nabídneme nejlepší střelce:

ČR - Zdráhala 6 gólů
Maďarsko - Lékai 4 góly

24.

Rána Bártoka letěla vedle. Češi tak mají možnost zvýšit vedení.

25.

Kašpárek bohužel na Miklera nevyzrál.

26.

Bártok ale fauloval zcela zbytečně a míč se vrací k Čechům.

26.

Výborně Roman Bečvář! Gól!

27.

Útok Maďarů po křídle zastavilo břevno, následně Stehlík vybojoval sedmičku.

27.

Házet šel Hrstka a zvyšuje vedení.

28.

Rozhodčí teď potrestali Leoše Petrovského přímo červenou kartou. Hodně přísný trest…

29.

Maďaři snižují na rozdíl 4 branek. 15:11.

30.

Maďaři šli do otevřené obrany a fantasticky zasáhl Galia! Následně Bodó přestřelil, takže Češi mají posledních 20 vteřin na vstřelení branky.

30.

Útok se ale nepodařilo dotáhnout do konce. Uplynulo třicet minut - končí první poločas.

31.

Začíná druhý poločas.

32.

Češi dvěma rychlými góly zvyšují vedení. Přišli ale o zraněného střelce Kašpárka. Bohužel.

32.

Hrstka nevyzrál v samostatném úniku na gólmana Miklera.

32.

Maďaři snižují. Lékai.

33.

Další gól Lékaie, 17:13.

36.

Dva skvělé zákroky v řadě si připisuje Martin Galia.

36.

Stehlík vypálil z ohromné dálky a dává gól!

38.

Další rána Zdráhaly končí v síti. Následně ale i Maďaři skórují.

40.

Bodó dělovkou snižuje.

42.

Pozor, Maďaři se přibližují. Fekete dává gól z křídla.

43.

Lékai z brejku dává další gól. To nevypadá dobře…

43.

Hrstka proměnil sedmičku.

44.

Neuvěřitelná pumelice Zdráhaly vrací Čechy do hry.

44.

Navíc je tu rychlý brejk Hrstky, a Češi vedou o pět branek.

45.

Balogh proměnil sedmičku nařízenou po faulu Čípa. Český křídelník navíc dostal dvě minuty.

46.

Lékai prošel přes Horáka a snižuje na rozdíl tří branek.

46.

Gól! Stehlík!

47.

Na druhé straně ale dává rychlý gól Fekete.

48.

Jedenáctý gól Ondřeje Zdráhaly.

49.

Kašpárkovu ránu zastavilo břevno, na druhé straně se trefil Balogh.

50.

Hrstka proměnil sedmičku po faulu na Kašpárka, a to hodně drze - střelou k hlavě maďarského gólmana.

51.

Bodó propálil Galiu. Teď bude důležitý každý gól.

51.

Zdráhala šťastně dotlačil míč do brány, Maďaři ale rychle odpověděli Bártokem.

52.

Třináctý gól Ondřeje Zdráhaly. Česká střední spojka zase předvádí neskutečný výkon.

53.

Bártok ale zase rychle snižuje. Škoda. Zápas je teď opravdu nervózní.

54.

Lékai snižuje, je to zase o dvě branky.

55.

Další rána Zdráhaly! Fekete byl poté v brankovišti, takže Češi se vrací do útoku.

56.

Gól, Pavel Horák prošel maďarskou obranou. Vzápětí ale kontruje Balogh.

57.

Stehlík zmátl gólmana Miklera a dává další důležitou branku.

59.

Rychlé góly na obou stranách. Češi jsou velmi blízko cenné výhře.

60.

Dva rychlé góly na závěr a Češi vyhrávají o šest branek!

Skvělý výkon českého týmu, opět byli tahouny Zdráhala a Galia. Teď se Čechům smažou dva body za tuto výhru (protože Maďaři vypadnou), ale ve čtvrtfinálové skupině by svěřenci dvojice Kubeš - Filip mohli narazit na hratelnější týmy než ve skupině.

Od nás je to pro tuto chvíli vše, díky za pozornost!