K.O.nec! Haye srazil Chisoru k zemi už v pátém kole

Sport Sport
14. 7. 2012 23:30
Vyhecovaný boxerský souboj dvou britských těžkých vah vyhrál David Haye, když konckoutoval Derecka Chisoru už v pátém kole.
Britský boxer David Haye boxuje s Britem Dereckem Chisorou v mezinárodním mistrovství těžké váhy v londýnském Upton Parku v roce 2012.
Britský boxer David Haye boxuje s Britem Dereckem Chisorou v mezinárodním mistrovství těžké váhy v londýnském Upton Parku v roce 2012. | Foto: Reuters

Londýn - Vyhecovaný boxerský souboj dvou britských těžkých vah na londýnském stadionu Upton Park vyhrál David Haye, když knockoutoval Derecka Chisoru už v pátém kole. Haye vítězstvím získal Mezinárodní tituly WBA a WBO.

Sliboval mu knockout v sedmém kole. Sliboval mu, že jsi jde pro něj! Prostě sliboval, sliboval a sliboval... Místo toho se ovšem naopak sám ocitl poprvé v profesionální kariéře na zemi. To, co nedokázali Tyson Fury, Robert Helenius či Vitalij Kličko, se povedlo nyní Davidu Hayemu.

Navrátilec z boxerského důchodu jako první boxer dokázal nejprve poslat Derecka Chisoru (nová bilance 15 výher a 4 porážky) do počítání a následně otřeseného 117kilového obra definitivně uzemnit! „Byl to jeden z nejtěžších zápasů mé kariéry,“ pronesl přesto ještě v ringu David Haye s novou bilancí 26 vítězství a 2 porážky. Jak se k ní propracoval?

Haye měl od začátku navrch

Celkem s přehledem. Při nástupu obou borců do fotbalové arény Upton Park začaly na boxery a především diváky dopadat proudy vody, od samotného úvodu ale bylo zřejmé, že štěstí prší především londýnskému rodákovi.

Ten po „plácnutí“ rukavicemi uvítal svého soupeře několika rychlými údery a aktivitou hýřil i po zbytek prvního kola. Chisora sice tlačil, ovšem rychlého a pozorného soupeře nebyl schopen zasáhnout.

„Haye byl skutečně skvěle připravený, opravdu mne mile překvapil, bylo vidět, že se na ten zápas pořádně připravil,“ řekl k duelu Lukáš Konečný, který jej spolukomentoval pro televizi Fanda.

Chisorovy háky cíl nenašly

Svou skvělou přípravu prodával „Hayemaker“ i v dalších kolech, kdy chytře tančil kolem svého soupeře, znervózňoval jej direkty a sám se dokázal šikovně uhýbat házeným hákům Chisory.

Ten často pouštěl ze svých paží i nepovolené „kladiva“, za které byl i napomínán. V okamžiku, kdy se dostal soupeři na tělo, Haye se ho vždy dokázal chytře zachytit. „Bylo vidět, že je z něj Dereck trochu zoufalý, nevěděl si s ním rady,“ přidal svůj názor Konečný.

Po menší roztržce v závěru třetího kola a vyrovnanějším čtvrtém přišel pro mnohé šok v závěru toho pátého. Chisora se pustil do další zoufalé kombinace, odkryl se a poprvé ve své kariéře jej za to soupeř ztrestal.

„Del Boy“ se sice ze země zvedl, ale Haye ho následně dalšími čtyřmi tvrdými údery přímo na bradu poslal k zemi podruhé. Zkušený ringový Luis Pabon jej sice začal počítat, následně ale zápas předčasně ukončil.

Duel skončil v pátém kole

„Udělal správně. Sice do konce kola chyběly asi 2 vteřiny, a Chisora by měl minutu na to se vyskákat, ale to sudího nesmí zajímat. Nejdůležitější je chránit zdraví boxerů. A bylo vidět, že Chisora ani neprotestoval,“ vysvětlil možná překvapivé odmávání manchesterského tvrďáka Konečný.

Haye se tak dočkal velmi cenného skalpu, navíc stylem, který mu nyní dá do proříznutých úst jistě slušnou munici především směrem ke Kličkům. „Ten zápas mu rozhodně v kariéře pomůže. Byl to od něj nejlepší výkon, který v těžké váze předvedl, ukázal, že na to má,“ dodal nejlepší český profesionální boxer.

Kamarádi nikoliv, vzájemný respekt ale mají

Oba britští rivalové navíc po souboji ukázali, že jim není cizí ani typické ostrovní gentlemanské chování a přes všechna extempore před zápasem si nakonec v objetí popovídali a navzájem vysekli nejednu poklonu. Přesně tak, jak to v boxu má být! Také je za to náležitě ocenilo i promoklé publikum čítající zhruba 35 tisíc hlav...

Profesionální supertíha má za sebou jeden z nejlepších zápasů poslední let. Jak na londýnskou „Záruku vzrušení“ jak hlásal předzápasový slogan zareagují bratři Kličkové?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Slib uspořit 80 miliard v rozpočtu trvá, uvedl Stanjura. Letos očekává inflaci přes osm procent

Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu resort počítal pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo.

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zároveň informoval o tom, že na základě nové predikce může úřad v novém rozpočtu pro letošní rok počítat s vyššími příjmy o zhruba 60 miliard korun. "O tyto příjmy nebudeme snižovat náš slib uspořit v novém rozpočtu na výdajové straně až 80 miliard korun a využijeme je na dodatečné výdaje v letošním roce, jako jsou mimořádná valorizace penzí či zvýšení příspěvků na bydlení kvůli dražším energiím," uvedl Stanjura.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

RegioJet smí opět jezdit mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem. Kraj se za zákaz omluvil

Žluté autobusy firmy RegioJet budou od 22. ledna znovu vozit cestující mezi městy v jižních Čechách bez omezení. Firma nesměla od poloviny prosince převážet lidi, kteří jedou z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo Písku. Jihočeský kraj to firmě zakázal, podmínil tím novou licenci. Kraj po kritice své rozhodnutí změnil, firma zažádala o novou licenci a získala ji. Ve čtvrtek to v tiskové zprávě sdělila manažerka dopravy firmy RegioJet Kristýna Slezáková.

S autobusy Student Agency jezdily na těchto trasách stovky lidí do práce nebo do školy. Zákaz kraje vyvolal řadu negativních reakcí a ten své stanovisko změnil. RegioJet hned požádal o vydání nové licence a od této soboty plně obnoví vnitrokrajskou přepravu cestujících na lince Praha - Písek - České Budějovice - Český Krumlov.

Podle kraje byl zákaz chybou firmy Jikord, která je jihočeským koordinátorem dopravy. Zaměstnanci Jikordu udělali špatné rozhodnutí, bez vědomí krajského úřadu, uvedl ve čtvrtek na Facebooku jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). 

Zdroj: ČTK
Další zprávy