Haye pod palbou. "Jsi moucha, kterou rozmáznu," rýpe Fury

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
12. 7. 2013 20:30
V Manchesteru se ve čtvrtek setkali tváří v tvář dva nejlépe postavení domácí boxeři v těžké váze David Haye a Tyson Fury.
David Haye a Tyson Fury
David Haye a Tyson Fury | Foto: www.boxingscene.com

Manchester – Dámy a pánové, milí boxerští fanoušci! Cirkus pod hlavičkou Tysona Furyho a Davida Hayeho startuje! Oba britští boxeři se ve čtvrtek po poledni setkali poprvé tváří v tvář v Manchesteru. A že bylo co sledovat, o tom není třeba pochybovat.

Když dostal coby domácí boxer Tyson Fury jako první možnost promluvit, svého rivala Davida Hayeho rozhodně nešetřil. „Prosím o pořádný potlesk pro pana Hayeho, že vůbec dorazil. Trouba přiletěl," řekl s mikrofonem v ruce a mrknul na svého soupeře, který působil v úvodu trochu překvapeně a ospale. Nakolik to byla jen póza pro fotografy, těžko říct.

Haye působil na tiskovce zprvu zakřiknutě

Britský ex-mistr světa dvou váhových divizí je totiž znám svými teatrálními projevy i gesty. Tentokrát ale nejspíše poprvé – a to má za sebou tiskovku i s Manuelem Charrem – našel v tomto ohledu sobě rovného.

„Myslím, že si zaslouží šanci. Má za sebou řadu vítězství, je slušně postavený v žebříčku. Mým cílem je opět získat titul a tohle mi může hodně pomoct se k tomu přiblížit. Vracím se zpět do ringu se velkým silným chlapíkem a to ze mě dostane to nejlepší," zněla celkem krotce první slova bijce s přezdívkou „Hayemaker".

„Jsem ostřílený veterán, ale tato situace je pro mě nová. Stojím proti mladému hladovému lvu. Říká, že je nejlepší ze všech, což je smělé tvrzení, ke kterému ho asi opravňují jeho poslední výkony. Jsem šťastný, že mu mohu poskytnout tuto příležitost a šanci si pořádně vydělat. Myslím, že tohle bude jeho poslední zápas na této úrovni," začal se dostávat dvaatřicetiletý bijec do ráže.

Fury: Já dávám šanci jemu, ne on mne!

A to pochopitelně nenechalo chladným jeho o sedm let mladšího protivníka, se kterým se má v Manchesteru utkat 28. září v souboji, ve kterém bude ve hře 5 milionů liber (cca 150 milionů korun) pro každého z aktuálně nejvýše postavených britských boxerů na ratingu BoxRec.com.

„Říká, že mi dává tuhle šanci – nedělejme v tom zmatek. Ty jsi čokl a já ti tu házím kost. Jsem mladý a slibný boxer. Ty jsi ten, kdo tady smrdí kvůli svému zlomenému palci," rýpl si Fury do Hayeho připomínkou na jeho omluvy za porážku s Ukrajincem Vladimirem Kličkem zpřed dvou let.

„On je Hayemaker, já jsem playmaker (tvůrce hry, šéf, pozn. autora). Do každého zápasu jdu naplno. Každého s kým se střetl, včetně Klička, bych rozmlátil na kusy. Jsem rád, že tahle malá děvka se přihlásila o souboj se mnou a dokonce se i dostavila. Bojoval s Valujevem, Ruizem, Harrisonem, Vladem alias robotem. Nemohl dát roboti ránu," dostal se Fury do pořádné slovní ráže a nehodlal se zastavit.

Haye: Kdy knockoutuji Furyho? Brzo, hodně brzo

„Dobrá práce, pane. Jsi můj odrazový můstek, pane. Mám malou plácačku na mouchy, pane, se kterou tě rozmáznu. Ukážu všem, že můžu. Ty nejsi nic, jsi jen malá holka. Nešel jsem do tohoto zápasu kvůli slávě nebo bohatství nebo abych byl celebritou. Tou jsi ty, navíc malou, která bojovala s no-name boxery. Už teď ode mne dostáváš na hubu. Já si nezahrávám, jsem tu abych bojoval," dodal manchesterský obr a bouchl pěstí do stolu, čímž donutil své fanoušky k potlesku a skandování.

A nejen je. Haye se jen pousmál, soupeři zatleskal a poté předvedl, že si do soupeře umí také rýpnout. „Lidé se mě ptají, v jakém kole knockoutuji Tysona Furyho, protože ho moc neberou za soupeře. Není lehké je přesvědčit, aby chtěli vidět tento zápas. Ale slibuji vám, že světu ukážu velkou show," pronesl Haye, změřil si Furyho pohledem a pokračoval.

Haye připomněl na závěr Furymu jeho trapas

„Bude to zábava. Myslím, že jsem celkem dobrý boxer. To vám mohu zaručit. Mám celkem dobrou koordinaci, vím, že dokážu trefit přesně soupeře a ne jako on, který mlátí sám sebe," vytasil se svou největší slovní zbraní. Dal tím vzpomenout na jeden z prvních Furyho zápasů, ve kterém netrefil zvedákem soupeře, ale sám sebe a řádně s sebou otřásl.

„Ale v posledních osmnácti měsících se zlepšil a dokonce už začal trefovat také své soupeře. Ten zápas ale i tak bude rychlý. Čím rychleji on mluví, tím rychleji ho já zničím," dodal s výrazem hráče pokeru Haye.

Ne, tenhle zápas nebude jen tak nějakým. Tenhle zápas nudit nebude. Minimálně se nebudeme nudit ty dva měsíce měsíce, než se oba utkají v ringu. Nebo o tom stále ještě někdo pochybuje?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Ministerstvo neodhalilo chyby v zakázkách Horské služby a CzechTourism, uvedl Nejvyšší kontrolní úřad

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) neodhalilo chyby v zakázkách Horské služby ČR a agentury CzechTourism za skoro 100 milionů korun. Vyplývá to ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ministerstvo podle něj dostatečně nekontrolovalo hospodaření organizací. NKÚ prověřoval zakázky z doby, kdy m ministerstvo vedly ministryně za hnutí ANO Karla Šlechtová a Klára Dostálová. Kvůli podezřelým zakázkám CzechTourism policie stíhá několik lidí. Současný ministr Ivan Bartoš (Piráti) v reakci na kontrolu uvedl, že MMR v řízení organizací selhávalo. Bartoš proto nařídil interní audity a změnil strukturu vedení ministerstva.

Nejvyšší kontrolní úřad prověřoval hospodaření centrály cestovního ruchu CzechTourism, Horské služby ČR a Centra pro regionální rozvoj ČR, které spadají pod MMR, v letech 2015 až 2020. U Centra pro regionální rozvoj nezjistil žádné nedostatky, ale u ostatních dvou organizací odhalil pochybení v zakázkách i v kontrole hospodaření ze strany ministerstva.

Horská služba ČR chybovala v devíti z deseti zakázek, které kontroloři prověřili. Například nezrušila zadávací řízení, ve kterých byla podána pouze jedna nabídka, nebo dokonce s vybraným uchazečem uzavřela kupní smlouvu ještě před uplynutím lhůty pro podání námitek proti tendru. Tyto nedostatky vyhodnotil NKÚ jako porušení rozpočtové kázně celkově za zhruba 96,5 milionu korun.

U CzechTourismu zjistil NKÚ nedostatky u 19 z 60 kontrolovaných zakázek. Organizace třeba porušila zákon tím, že zaplatila dodavateli za služby, aniž s ním uzavřela písemnou smlouvu. Také opakovaně prodlužovala smlouvu na ostrahu svého sídla, a to prostřednictvím sedmi dodatků celkem o 45 měsíců. Zaplatila za to 2,3 milionu. Porušení rozpočtové kázně u CzechTourism vyhodnotil NKÚ na 2,97 milionu korun. Od roku 2019 také policie stíhá několik lidí kvůli údajné korupci a manipulaci se zakázkami CzechTourism. Ve vedlejší větvi kauzy policisté prověřovali i bývalou ministryni pro místní rozvoj Dostálovou, ale tuto větev případu nakonec odložili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Drony objevily v Českém Švýcarsku šest míst s vyšší teplotou, hasiči je prolévají vodou

Drony opět našly v Českém Švýcarsku šest míst se zvýšenou teplotou u Pravčické brány, Gabrieliny stezky a Borového dolu. Místa prolévají hasiči vodou. Na twitteru o tom v pondělí ráno informoval mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan. Noc podle něj byla klidná.

Poslední hašené území si správa národního parku, kde se 24. července rozhořel nejrozsáhlejší lesní požár v České republice, převzala v pátek odpoledne. Hasiči už od počátku minulého týdne postupně opouštěli České Švýcarsku, vystřídalo se jich tam zhruba šest tisíc.

Předané oblasti hlídají dobrovolní hasiči, které si zajistila správa. Na Mezní Louce, kde vznikla provizorní zbrojnice, je 40 profesionálních hasičů. Marvan v pondělí sdělil, že se střídají po 24 hodinách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Epidemie koronaviru v Česku stále zpomaluje, za neděli přibylo 277 pozitivních lidí

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru. Je to stejný počet jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od konce července epidemie v zemi zpomalovala, o víkendu se ale mezitýdenní pokles nových případů zastavil. V sobotu přibylo asi o desetinu případů více než před týdnem. Víkendové nárůsty bývají pravidelně nejnižší z celého týdne, protože je nejmenší zájem o testování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy