Haye: Chci knockoutovat Vitalije Klička. Co na to Ukrajinec?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
10. 9. 2012 21:00
Dalo se to čekat a britský boxer David Haye také fanoušky nezklamal.
David Haye se opět připomněl.
David Haye se opět připomněl. | Foto: Reuters

Praha – Dalo se to čekat a britský boxer David Haye také fanoušky nezklamal. Stejně jako se střídají pravidelně roční období, je jisté, že po zápase bratří Kličků si nenechá ukecaný „Hayemaker“ svoje pocity jen pro sebe.

„Byl jsem výkonem Vitalije hodně zklamán. Jeho výkon byl hrozný, měl by se stydět,“ citoval server Boxingscene.com jednatřicetiletého Brita. Ten se vrátil po roční odmlce do ringu letos v červenci, když v ostře sledovaném britském souboji dvou raubířů knockoutoval Derecka Chisoru.

Haye předvedl parádní koncentrovaný výkon a opět mu narostla ramena. Co na to, že loni jasně na body prohrál s Vladimirem, mladším bratrem Vitalije?! Nyní je zpět a opět touží po ukrajinské výzvě.

Haye se do Vitalije pustil hodně ostře

„Viděl jsem díry v jeho obraně. Sundal bych ho do šestého kola,“ chvástal se po sobotním vítězství Vitalije nad Charrem, kterého jednačtyřicetiletá legenda šestnácti provazů dosáhla poté, co souboj kvůli krvavému zranění vyzývatele (po úderu) ukončil ringový lékař.

I proto toužil hned v ringu Charr po odvetě, což ale vítěz s úsměvem odmítl. „Chápu tvoji touhu se mnou bojovat, já jsem ten zápas také nechtěl takto skončit. Ale kdybych tvojí výzvu přijal, tak by se nedostalo na ostatní,“ prohlásil „Dr. Železná pěst“.

Co za těmito slovy hledat? Za prvé: Kličkovi se po takovém zápase jednoduše do důchodu nechce. Chtěl skončit jako skutečná legenda, velkolepým triumfem. Jenže to nenastalo. A za druhé: také on si uvědomuje, jak lákavé pro ně (finančně) i fanoušky by duel Vitalij Kličko – David Haye byl.

Domluví se? Naděje je celkem velká

„Také Bernd Bönte (manažer Kličků a jejich stáje K2 Promotions, pozn. redakce) po zápase Kličko – Chisora prohlásil, že by se Vitalij mohl utkat s vítězem mého duelu s Dereckem. Já svou část úkolu splnil, teď je řada na nich. Já ten zápas chci a chci ho moc!“ vyslal Haye jasný vzkaz do Kyjeva, kam Kličkové po sobotním duelu odjeli za svou matkou.

A jakou má šanci na jeho vyslyšení? Pokud se obě strany tentokrát domluví na podmínkách zápasu, tak velkou. Organizace WBC vzala Hayeho po neschváleném duelu s Chisorou (oba neměli domácí licenci, boxovali s lucemburskou, pozn. redakce) na milost a překážkou by neměla být ani případná politická dráha Vitalije.

Toho za měsíc čekají ukrajinské parlamentní volby včetně boje o pozici starosty Kyjeva. „Dělal vrcholově politiku a profesionálně boxovat nejde,“ prohlásil dvoumetrový obr před sobotním duelem.

Plán Vitalije Klička: porazit Hayeho a skončit!

Pravdou ale je, že i přes případný volební úspěch by pro něj asi nebyl problém se ještě jednou připravit na vrcholné klání mezi šestnácti provazy, které by se mohlo uskutečnit v lednu či únoru roku 2013.

A navíc. Dovedete si představit impozantnější vstup do vrcholné politiky než například tímto titulkem: „Předseda ukrajinské vlády (starosta Kyjeva) a lídr strany UDAR poslal svým posledním boxerským úderem k zemi britského drzouna Davida Hayeho. Jak zatočí se svými politickými protivníky?“ ...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy