Harden v NBA přestřílel Washington, San Antonio padlo v Torontu

10. 12. 2015 8:46
Nebýt Jamese Hardena jsou basketbalisté Houstonu letos možná pořád bez výhry. Ve středu pomohl porazit Washington 42 body. Toronto porazilo druhý nejlepší tým ligy San Antonio 97:94, čímž ukončilo jeho čtyřzápasovou vítěznou sérii.
James Harden.
James Harden. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Houstonu nezažívají nejlepší vstup do sezony, ale v NBA by na tom byli ještě hůř, nebýt výkonů Jamese Hardena. Ten jim ve středečním utkání pomohl porazit Washington 42 body, devíti doskoky a sedmi asistencemi.

Harden si tak vynahradil pouhých deset bodů, které dal v předchozím zápase v Brooklynu, a pomohl hostům k výhře 109:103. Rockets vedli v prvním poločase o 15 bodů, ale třetí čtvrtina patřila Wizards a nebýt Hardenových šestnácti bodů, těžko by se udrželi ve hře.

Washingtou domácí palubovka nesvědčí

Když pak zápas dospěl do koncovky, rozhodla houstonská hvězda košem s faulem. "Dopustil jsem se sedmi ztrát, ale bylo to při snaze něco vytvořit a vyhráli jsme, tak to snad tak nevadí," řekl Harden.

Washington prohrál pošesté z posledních sedmi domácích zápasů. "Už jsem trochu unavený z toho vždy o poločase přijít do šatny a muset tým seřvat, aby se probrali. Takhle to nejde," řekl trenér Wizards Randy Wittman.

Matt Barnes trefil 1,1 sekundy před koncem koš z poloviny hřiště a Memphis otočil skóre zápasu s Detroitem na 93:92. Marc Gasol 29 vteřin před koncem snížil na 90:92, domácí střelci následně neuspěli a Barnes z velké dálky zápas rozhodl.

"Přesně takhle jsme to trénovali. Doskočit míč, párkrát zadriblovat a vystřelit od půlky čtyři vteřiny před koncem," smál se trenér Memphisu Dave Joerger. "Možná tam byl na doskoku na nás faul, ale nenechám si dát pokutu v zápase, který jsme prohráli střelou od půlky," uvedl kouč Pistons Stan Van Gundy.

Toronto si vyšláplo na favorita

DeMar DeRozan nastřílel 28 bodů, Kyle Lowry přidal 19 a Toronto porazilo druhý nejlepší tým ligy San Antonio 97:94, čímž ukončilo jeho čtyřzápasovou vítěznou sérii.

Isaiah Thomas dal devět ze svých dvaceti bodů v posledních třech minutách a Boston se naladil na bitvu s neporaženým Golden State výhrou nad Chicagem 105:100. Od třetí prohry za sebou Bulls nezachránilo ani sezonní maximum 36 bodů Jimmyho Butlera.

NBA:

Boston - Chicago 105:100, Charlotte - Miami 99:81, Dallas - Atlanta 95:98, Detroit - Memphis 92:93, Milwaukee - LA Clippers 95:109, Minnesota - LA Lakers 123:122 po prodl., Phoenix - Orlando 107:104, Toronto - San Antonio 97:94, Utah - New York 106:85, Washington - Houston 103:109.

2. Utah 20 10 10 50,0
3. Minnesota 21 9 12 42,9