Harden nastřílel při výhře Houstonu nad Portlandem 44 bodů

23. 12. 2014 9:02
Nejlepší střelec NBA James Harden si v pondělním utkání zlepšil sezonní maximum na 44 bodů a dovedl basketbalisty Houstonu k výhře nad Portlandem 110:95.
James Harden (vpravo)
James Harden (vpravo) | Foto: Reuters

New York - Nejlepší střelec NBA James Harden si v pondělním utkání zlepšil sezonní maximum na 44 bodů a dovedl basketbalisty Houstonu k výhře nad Portlandem 110:95. Oba týmy se utkaly poprvé od jarních vyřazovacích bojů, v nichž měli navrch Trail Blazers.

Harden tvrdil, že kvůli dubnovému vyřazení z play off proti Portlandu zvýšenou motivaci neměl. "Minulá sezona? Ne. Ale to, že jsme prohráli v posledních dvou domácích zápasech je neakceptovatelné," uvedl kanonýr Houstonu, jenž má v této sezoně průměr 27 bodů na zápas.

Portlandu chyběl nemocný LaMarcus Aldridge. Bez něho k pozici nejlepšího střelce týmu stačilo Damianu Lillardovi 18 bodů.

Toronto ještě ve třetí čtvrtině vedlo v Chicagu o 12 bodů, ale v poslední části přišla bodová smršť domácích, kteří v ní stihli nastřílet 49 bodů, což je nový klubový rekord. Bulls díky tomu vyhráli 129:120 a ukončili šestizápasovou vítěznou šňůru kanadského týmu. Na úspěchu se 29 body podílel Derrick Rose, 27 bodů přidal Jimmy Butler. Torontu nestačilo 34 bodů Kylea Lowryho.

Rajon Rondo ve svém druhém zápase v dresu Dallasu poprvé prohrál. Mavericks podlehli Atlantě 102:105. Utkání však bylo jednoznačnější, než napovídá výsledek. Hawks vedli až o 24 bodů a domácí korigovali v poslední minutě třemi trojkami. Rondo si připsal 13 bodů a 11 asistencí. Vítěze vedl německý mladík Dennis Schröder, jenž si zlepšil osobní rekord na 22 bodů.

Mistrovské San Antonio zastavilo šňůru čtyř porážek. Spurs přehráli Los Angeles Clippers 125:118. Do sestavy texaského týmu se vrátil Tony Parker, který k výhře pomohl 26 body. Boris Diaw připojil 23 bodů za 25 minut. Clippers vedl s 25 body a devíti asistencemi Chris Paul.

Výsledky NBA:

Charlotte - Denver 110:82, Chicago - Toronto 129:120, Dallas - Atlanta 102:105, Golden State - Sacramento 128:108, Houston - Portland 110:95, Memphis - Utah 91:97, San Antonio - LA Clippers 125:118.

4. Utah 29 9 20 31,0
5. Minnesota 26 5 21 19,2