Harden dovedl v NBA basketbalisty Houstonu k výhře 45 body

28. 12. 2018 8:26
Basketbalista James Harden prožil v NBA další povedený střelecký večer a dovedl Houston k výhře 127:113 nad Bostonem. Nejužitečnější hráč minulé sezony poosmé za sebou překonal třicetibodovou hranici a hlavně díky jeho 45 bodům a šesti asistencím zaznamenali Rockets třetí výhru v řadě a osmou z posledních devíti utkání.
James Harden.
James Harden. | Foto: Reuters

Švýcarský pivot Clint Capela přispěl Rockets 24 body a 18 doskoky, Eric Gordon 20 body. Po 10 bodech zaznamenali Gerald Green a Austin Rivers. Devětadvacetiletý olympijský vítěz a mistr světa Harden stihl s drobným zraněním lýtka 17 bodů už v první čtvrtině a nakonec se dostal až na 45.

"Jasně, patřím do okruhu hráčů, kteří mohou být letos MVP," naznačil Harden, že v této sezoně chce dokázat, že v minulém ročníku jeho vítězství v anketě nebylo náhodné. "Dost lidí mě kritizovalo, ale mě nic nezastaví," dodal.

Ve čtvrtečním utkání Harden trefil 11 z 26 střel z pole, zpoza trojky si vyrovnal osobní rekord, když proměnil polovinu z 18 pokusů. Hvězdný rozehrávač s typickým plnovousem se navíc nemýlil čtrnáctkrát z čáry trestného hodu, přičemž všech 17 šestek měl k dispozici až ve druhé půli. I díky tomu pošesté za sebou po konci utkání svítilo u jeho jména minimálně 35 nastřílených bodů, což se naposledy v NBA povedlo v roce 2013 jeho nedávnému spoluhráči Carmelu Anthonymu, kterého po nevydařeném vstupu do soutěže klub propustil.

Druhá příčka tabulky Východní konference patří nadále Milwaukee, které si poradilo s New Yorkem 112:96 a vyhrálo počtvrté za sebou. Řecký křídelník Bucks Janis Adetokunbo se na tom podílel 31 body, 14 doskoky, osmi asistencemi a čtyřmi bloky. Čtvrtá Philadelphia ovládla duel v Utahu s Jazz 114:97 hlavně zásluhou Joela Embiida (23 bodů, 15 doskoků, šest asistencí) s Benem Simmonsem (14 bodů, stejný počet doskoků a 12 asistencí).

Los Angeles Lakers prohráli bez zraněného LeBrona Jamese v hale Sacramenta Kings 116:117. Tříbodovou střelou takřka s klaksonem o tom rozhodl střídající Bogdan Bogdanovič, autor 23 bodů. De'Aaron Fox se blýskl 15 body, devíti doskoky a 12 asistencemi. Lakers táhl Kyle Kuzma s 33 body a devíti doskoky spolu s Lonzo Ballem, autorem 20 bodů, devíti doskoků a 12 asistencí.

Druhou domácí porážku po úterní prohře právě s Lakers utrpěli šampioni Golden State, které porazil 110:109 po prodloužení Portland. Vítěznou trojku trefil 6,3 sekundy před koncem nastavení Damian Lillard, autor 21 bodů. Nepříznivý stav se pokusil zvrátit střelou s klaksonem domácí Kevin Durant, ale míč skončil na obroučce. Durant si za 26 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků připsal druhé triple double v sezoně.

NBA:

Golden State - Portland 109:110 po prodl., Houston - Boston 127:113, Milwaukee - New York 112:96, Sacramento - LA Lakers 117:116, Utah - Philadelphia 97:114.